У Заліщиках через воду деяким мешканцям відмінять субсидії

Для Заліщиків питання забезпечення питною водою є і завжди залишатиметься актуальним. Поряд з цим, актуальною являється і проблема неналежної оплати послуг з водопостачання та водовідведення.

Стабільна робота комунального підприємства «Заліщицький водоканал» знаходиться у прямій залежності від рівня оплати споживачами за отримані послуги з водопостачання та водовідведення.

Слід зазначити, що більшість споживачів добросовісно сплачують за комунальні послуги. Але є споживачі, які чомусь вважають, що оплата за водокористування може здійснюватись як-небудь або не здійснюватись взагалі. Зазвичай це одні й ті самі люди – постійні боржники.

Несплата споживачами за отримані послуги з водопостачання та водовідведення перешкоджає КП «Заліщицький водоканал» безперебійно та в повному обсязі надавати ці послуги, адже стан водопровідних і каналізаційних мереж знаходиться у вкрай зношеному стані, через що останнім часом все частіше виникають прориви на водопроводах ,які потребують негайного ремонту. Також заборгованість являється однією з головних причин підвищення тарифів на послуги.

Підприємству потрібні кошти для вчасного ремонту водопровідних і каналізаційних мереж, на оплату за спожиту електроенергію, а також для виплати заробітної плати працівникам.

В зв’язку з цим підприємство змушене застосовувати до боржників заходи примусового впливу, а саме:
-за несвоєчасний розрахунок за послуги буде нараховуватись пеня за кожен день прострочення в розмірі 0,01% від суми заборгованості, а при заборгованості 340 грн. і більше буде припинено виплату субсидій (в тому числі і на газ і електроенергію);

-при заборгованості 1000грн.і більше справи будуть оформлятись в суд, що зумовить додаткове стягнення судових витрат, індексу інфляції та 3% річних (На даний час Заліщицьким райвідділом державної виконавчої служби відкрито 4 виконавчі провадження з виконання судових наказів на стягнення заборгованості на загальну суму 14221грн.);

– в випадку неподачі показників водо лічильника на протязі 2-х і більше місяців, а також в випадку недопущення працівників Водоканалу до водолічильника і для проведення обстеження водомережі оплата за послуги таким споживачам буде нараховуватись згідно діючих нормативів (водопостачання -93.02грн. на1люд./ місяць, водовідведення-37.62грн.на 1люд./місяць).

Коментарі вимкнені.