Віктор Овчарук: Тернопільщина покаже приклад Україні у реформуванні медичної галузі. Плани у нас – амбітні

unnamed-5В обласній університетській лікарні триває суттєва реконструкція хірургічного корпусу та завершується будівництво лабораторного. Із перебігом робіт ознайомив голову обласної ради Віктора Овчарука головний лікар цього комунального закладу обласної ради Василь Бліхар.
За словами керівника лікарні, тривають роботи із створення відділення невідкладної допомоги, яке відповідатиме усім світовим стандартам і щодо якості надання медичних послуг, і щодо транспортування хворих до самого відділення. Для цього будується спеціальна естакада, як у кращих клініках Європи. Відділення невідкладної допомоги включатиме відділ анестезіології та інтенсивної терапії, приймальне відділення та реєстратуру.
Водночас триває і реконструкція операційного блоку для створення кардіохірургічного центру з лабораторією ендоваскулярних досліджень. Тут буде кардіохірургічна операційна планова, кардіохірургічна операційна ургентна, ангіографічна операційна, де використовуватиметься сучасне обладнання, яке надасть змогу підняти на сучасний рівень надання ургентної допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарду та гострим коронарним синдромом. Це сприятиме рятуванню людей від раптових серцевих недуг.
Також у центрі буде створене відділення анестезіології та інтенсивної терапії на 6 ліжок для кардіохірургічних пацієнтів.
За словами головного лікаря Василя Бліхара, у перспективі планується створити окреме кардіохірургічне відділення на 20 ліжок.
«Тернопільщина покаже приклад Україні у реформуванні медичної галузі. Плани у нас – амбітні, – наголосив голова обласної ради Віктор Овчарук. – У кардіохірургічному центрі робитимуть складні операції на серці. Такий центр вкрай необхідний, адже головна причина більшості смертей жителів Тернопільщини – серцево-судинні захворювання. У центрі буде встановлене сучасне обладнання, робитимуться операції на відкритому серці, надаватиметься якісна медична допомога хворим, і їм не потрібно буде їхати в інші області. Тим більше, у Тернополі чимало справді висококваліфікованих спеціалістів».
Йде до завершення і будівництво сучасного лабораторного корпусу, де буде працювати лабораторне відділення лікарні з перспективою створення лабораторного центру Тернопільської області для здійснення досліджень для усіх лікувальних закладів області.
Віктор Овчарук також вважає, що створення єдиного потужного лабораторного центру для усіх медичних закладів області – це також значний крок вперед у питаннях якісного реформування медицини області. «Такого центру немає у жодній області, – додав голова обласної ради. – Університетська лікарня уже має сучасне обладнання для здійснення найрізноманітніших лабораторних досліджень, удостоєна сертифікатів якості на такі дослідження. Пацієнтам не потрібно буде їхати у Тернопіль – аналізи забиратимуться на місці і доставлятимуться у лабораторію. Результати надсилатимуться через Інтернет. Економія коштів для обласного бюджету та коштів жителів області, якість наданих послуг – це ті переваги, які є очевидними».
Нагадаємо, облаштування кардіохірургічного центру вартуватиме приблизно 40 мільйонів гривень. Більше половини цієї суми уже виділила Тернопільська обласна рада. Решту потрібно ще знайти на придбання дорогого, але вкрай необхідного обладнання.

Коментарі вимкнені.