Візит Посла США на Тернопільщину — акт підтримки реформ чи контроль за витрачанням коштів американських платників податків?

За минулі пару місяців ми могли періодично бачити в новинах як Надзвичайний і повноважний Посол Сполучених Штатів Америки пані Марі Йованович особисто вручає різного роду благодійну допомогу, або відкриває черговий реалізований проект за фінансуванням США.
Це і запуск радіостанції у Слобожанські ОТГ і вручення поліцейських автомобілів та інші подібні заходи на яких передавались матеріальні цінності.

Спершу може здатися, що таким чином високоповажний представник уряду США хоче крім матеріального внеску ще і засвідчити підтримку своєю присутністю.
Але згадаймо, як на початку своєї каденції новий Президент США рішуче заявив про обмеження благодійної допомоги іншим країнам. А за тією допомогою, що таки надаватиметься, буде запроваджено надзвичайно суворий контроль.
Ми до речі як ніхто розуміємо наскільки це правильні заходи! Не з чуток знаючи деяких ґрантоотримувачів з числа місцевих чиновників.

Офіційно візит представника уряду США у Байковецьку ОТГ пов’язаний з відкриттям так званої шкільної обсерваторії, створення якої стало можливим завдяки проведенню децентралізації ну і звісно наданої фінансової допомоги.
Нагадаємо, раніше фондом USAID було передано кошти в Байковецьку сільську раду для закупівлі телескопа та спорудження відповідного приміщення в якому він буде встановлений.
Але якщо подивитись на сьогоднішній візит високоповажної гості, через призму нової значно суворішої політики уряду США по контролю за власними грошима, то виникає логічне запитання:

Чим же в дійсності він є?:

Актом підтримки курсу реформ по децентралізації в Україні (як про це обов’язково будуть говорити місцеві чиновники),  чи можливо особистим контролем за тим на які цілі насправді пішли надані американським урядом гроші?

Байківці.info – про децентралізацію і не тільки

Коментарі вимкнені.