Яка подальша доля нової синагоги в Чорткові

Саме з цим питанням журналісти Чортків.city звернулися до голови Чортківської районної ради Віктора Шепети:

– Дана будівля є комунальною власністю територіальної громади району в особі Чортківської районної ради. На разі приміщення закріплене за центром технічної творчості.

Існує нагальна проблема у відремонтуванні даху, оскільки кілька років тому, розчищаючи покрівлю від снігу, робітники її добряче понищили. Внаслідок цього дах почав протікати, від чого прогнили балки перекриття. Тобто споруда першочергово потребує капітального ремонту даху, повної реконструкції. Для цього треба мати значну суму коштів, яка є просто не підйомною для районної ради. З приводу цього я виходив з пропозицією у вищі інстанції. Відповідь: «Виготовляйте документацію, посприяємо».

Площа споруди є доволі велика, з просторими приміщеннями, в яких можна було би розмістити навіть кілька районних управлінь, що потребують, так би мовити, переселення.

Місяць тому до районної ради звернувся представник єврейської громади з м. Чернівці, з проханням передати синагогу їм у власність. Подальшу долю синагоги повинна вирішити колегіальна сесія Чортківської районної ради. Варто зауважити, поки що райрада не націлена передавати вказану споруду в чиюсь іншу власність. Все впирається у відсутність необхідної суми коштів. Тож ближчих півроку це питання так і залишатиметься в «підвішеному стані».

Фото – Тарас Заяць, Chortkiv.city

Коментарі вимкнені.