До Карпат взимку туристи більше їхатимуть потягами, аніж власним авто

Цієї зими на заході України планують відпочивати 31,5% українців, на гірськолижних курортах Карпат — 45,7%, в Криму — 32,0%, в інших місцях України — 41,5%. Серед інших місць відпочинку учасники анкетування в переважній більшості вказали Київ.

Про це повідомляє прес-служба «Укрзалізниці» за результатами маркетингового дослідження, в якому взяли участь 10105 респондентів.

Звертає на себе увагу бажання великої кількості туристів проводити відпочинок в холодну пору року в Криму — майже стільки ж респондентів, скільки планують відвідати традиційні для цієї пори року захід України чи Карпати. Результати в порівнянні з торішніми свідчать про середню туристичну активность населення в межах України, причому вона має невелику, але помітну тенденцію до зростання.

Місцями відпочинку в минулому зимовому сезоні в більшості випадків були Крим (26,5%), Карпати (21,4%) та Львів (11,5%). Для проїзду у всі місця відпочинку туристи зверталися переважно до залізничного транспорту (70,3% проти 63,5% у попередньому зимовому сезоні).

Респонденти, які планують подорожувати під час осінньо-зимового сезону 2011-2012 років, до місць відпочинку планують добиратися в основному залізничним транспортом (59% відповідей); автобусам нададуть перевагу лише 12% респондентів, власним автомобілям — 11%, а до авіатранспорту звернуться лише 2% учасників анкетування.

Серед необхідних змін, які б сприяли вибору туристами залізничного транспорту, респонденти в першу чергу вказували оновлення вагонів (2191 відповідь, або 22%), у другу чергу — зняття заборони на куріння або введення окремих вагонів для курців (995 відповідей, або 10%), в третю чергу — можливість придбати квитки на потрібну дату (768 відповідей, або 8%). Досить значна кількість респондентів (1049 осіб, або 10%) зазначили, що їх все влаштовує.

Таким чином, результати дослідження показали, що в осінньо-зимовий сезон 2011-2012 очікується подальше пожвавлення попиту на туристичні поїздки в місця відпочинку в межах України.

Коментарі вимкнені.