Тягнибока вербували в КДБ

gazeta.ua

Лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок відслужив в армії два роки — з 1987 по 1989. Його призвали після другого курсу львівського медичного інституту, де вчився на лікаря. В армії, за словами політика, йому довелося боротися не лише з дідами, а й з енкаведистами, які змушували співпрацювати з органами, – пише gazeta.ua

“Армія навчила мене приймати самостійні рішення, – стверджує політик. – Одного разу на комсомольських зборах в армії я, ще зелений, встав і почав критикувати керівництво: і те несправедливо, і те так не повинно бути. Демократію там розводив. Після того діди мене добряче виховували. Але армія мене з юнака моментально зробила чоловіком”.

Тягнибок поділився, в армії його вперше вербували в КДБ.

“Особіст, який там служив — старший лейтенант Пєршин — шпик, раз мене підкликав і сказав: “Ти ж розумієш — в мене одні вуха й одні очі”. Підсовував мені листочок, щоб я підписав і став “сєкрєтним сатрудніком” — доносити, що в батареї робиться. Мене врятувало те, що я ще зі школи ходив у театральні гуртки. Почав перед ним комедію грати, що я недостойний і що мушу ще готуватися. Він мене переслідував постійно. Після того, як я відмовився, він кричав: “Я тебя отправлю в ЗабВО. А твого начальник а в пехоту переведу”. ЗабВО – це забайкальський воєнний округ. Зрештою, його самого перевели в інше місце. Я щасливий, що нічого не підписував і на співпрацю не пішов”.

-1 thoughts on “Тягнибока вербували в КДБ

  • 21:03 | 5.09.2011 о 21:03
    Permalink

    Що не смішно? Свого часу бачив дідовщиу в СНУМі в 90 му. Покарання призначалось небіжчику Ігорю Пелиху. Знаю чим пахне. Почекайте скоро приїду.

Коментарі вимкнені.