Хресну дорогу з Тернополя “транслювали” телефоном Ігору, який виявився зовсім не Ігором

14 квітня центром Тернополя пройшла Хресна дорога. Участь у ній взяло 15 тисяч вірян. Принаймні, так оголосило духовенство наприкінці заходу.

Важко стверджувати, вірна ця цифра чи ні. Але дорогою від Архикатедри, по вул.Руська, до театрального майдану та по вул.Листопадовій, я бачила незліченну кількість вірян та й просто перехожих, котрі або йшли від початку до кінця, або доєднувалися згодом.

Були й ті, що прийшли подивитися на “театр”

Кілька перших стацій Хресної дороги мені з двома дітьми було не надто зручно перебувати у натовпі. Адже діти не розуміли, що уся «сіль» даного заходу у тому, аби слухати, сприймати і перейматися. Їм хотілося «картинки». Натомість, вони бачили лише ноги і спини оточуючих.

Та й роздуми над стаціями, направду кажучи було важко почути. Люди постійно вовтузилися, спішили перейти до початку колони, або ближче до місця, де несуть хрест, обговорювали те, що бачили, звинувачували водіїв автівок попри дорогу, спілкувалися по телефону. Було помітно, що, хай не усі, але деякі з них таки відверто не розуміють, навіщо сюди прийшли, та очікують якоїсь “показухи”.

Одна жіночка взагалі «видала анекдот»: під час чергової зупинки колони для зачитування Євангелія, вона витягла мобільний телефон, набрала номер, на всю гучність радісно прокричала комусь в трубку: «Слухай, я тобі Хресну дорогу включаю», тоді підняла руку з телефоном догори, хвилин на чотири, очевидно даючи можливість абоненту почути, що відбувається. Згодом вона ще тричі кричала в трубку уточнення, мовляв, ти ж тільки слухай, я тобі включаю послухати. Аж оточуючі попросили її бути тихіше, адже через неї не було чути звуку з гучномовців, які несли семінаристи перед хрестом. Тоді жінка приклала телефон до вуха, спитала, чи людина чула. Відповідь «на тому кінці дроту» дуже здивувала її і вона вимовила фразу, яка змусила людей, що стояли поблизу, посміхнутися. Жінка розчаровано питала: «Як це не Ігор? А во в мене в телефоні пише, шо то номер Ігора…».

Всюди мати знайомих виявилося дуже зручно

Ми з дітьми намагалися якось вибратися з натовпу і «видряпалися» на сходи будинку побуту «Роксолана». Лиш тоді діти побачили величезну кількість священиків, хреста, волонтерів та учасників Марійської дружини з квітами в руках, і я зрозуміла, що повноцінна участь у Хресній дорозі мені не «світить», якщо я не забезпечу дітям «шоу».

Ми попрямували на початок колони,  а там, волею долі опинилися біля волонтерів, що, тримаючись за руки, розділяли шеренгу духівників міста від вірян. Оскільки вони нас знали і впізнали, то запросили до себе, ще й хусточку доні почепили, з чого вона була горда і щаслива.

Брати участь в Хресній дорозі з дітьми поміж волонтерами було зручно і цікаво – ніхто нас не пхав, не штовхав, на ноги не ставав, не переганяв, не відпихав, ще й малята мали можливість з захопленням порозглядати вбрання та головні убори священиків, а я – все прекрасно чути і сприймти.

Що таке Хресна дорога і як вона відбувається

Хресна дорога – це дорога, яку Ісус Христос пройшов на Голготу. Католики символічно поділяють її на 14 відрізків (стацій) – своєрідних подій, які відбувалися там з Ісусом.

Під час пішої чи театралізованої Хресної дороги вулицями міста, процесія зупиняється перед кожною із стацій, зачитують Євангелію, а саме ті місця, які розповідають про дану стацію, виголошують роздуми над цією подією, часто спроектовані на сучасних людей, їхні гріхи, та покликані викликати жаль та каяття. Відправа відбувається звичайно під час Великого Посту.

14 стацій Хресної Дороги:

Ісуса засуджують на смерть

Ісус бере на себе хрест

Ісус падає перший раз під хрестом

Ісус зустрічає свою Матір

Симон з Киринеї допомагає Ісусові нести хрест

Вероніка витирає Ісусове обличчя

Ісус вдруге падає під хрестом

Ісус просить Єрусалимських жінок, щоб плакали над особистими гріхами

Ісус падає третій раз

З Ісуса здирають одяг

Ісуса прибивають до хреста

Ісус вмирає на хресті

Ісуса знімають із хреста

Ісуса кладуть до гробу

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.