Тернополяни вразили японку Ацуко Сета емоційністю (фото)

Це мій перший візит до України, – каже Ацуко Сета. – Я дуже мріяла тут побувати. Адже ваша країна зовсім невідома для японців. Гостя з Азії виступала в обласній філармонії 26 квітня. Глядачі насолоджувалися грою піаністки дві години.

Вона виконала на фортепіано класичні твори Шопена, Ліста та свого земляка Козабуро Хіри. Вигуками “Браво!” та хвилею аплодисментів тернопільські глядачі віддячили їй за цей унікальний концерт.

Виконувала “Фантазію сакури”
У філармонію того дня тернополяни прийшли сім’ями і дружніми компаніями.

Зала була повною. Слухачі перешіптувалися, з нетерпінням очікуючи початку концерту. Він затримувався на кілька хвилин. І коли врешті світло згасло, всі принишкли і зацікавлено спостерігали за тим, що відбувається на сцені. Ацуко Сета вийшла до глядачів у яскраво-червоній довгій сукні. Вона вклонилася, ледь нахиливши голову, широко усміхнулася і сіла за рояль.

І молодь, і літні люди реагували на віртуозну гру піаністки однаково – плескали в долоні та кричали: “Браво!”. Під час коротких пауз дарували японці квіти.

Ацуко Сета – одна з найвідоміших піаністок сучасності. Навіть не сподівалася, що колись вона виступить у нас, – ділиться враженнями від концерту тернополянка Марія Іванів. – Особливо сподобалися “Фантазія сакури” Козабуро Хіри та “Соната №1 у чотирьох частинах” аргентинського композитора Альберто Хінастери.
Незабутнім було для жінки й виконання концерту для фортепіано Сергія Рахманінова. Цей твір японка виконала разом із оркестром обласної філармонії.

Ходила на “Дон Кіхота”
Ацуко – маловідома в Україні, проте визнана в світі. Вона народилася в Осаці. Там і почала навчатися музиці. Згодом продовжила освіту в Європі – в Австрії, Франції, Швейцарії. Після перемоги на одному з міжнародних конкурсів в Італії Ацуко запросили на сольний концерт в американському “Карнегі-холлі”. Піаністка багато гастролює світом. Виступала в Болгарії, Німеччині, Італії, Польщі, Лівані, Сполучених Штатах.

Нині Ацуко Сета живе та працює у тайському місті Чанг Май. Японка викладає музику у Пайап Університеті. Цей заклад спонсорує її поїздку Європою.

Я не сподівалася побачити настільки гарне місто! – розповідає у гримерці після концерту Ацуко. Японка жваво спілкується англійською і не стримує емоцій.

Перш ніж відвідати Тернопіль, Ацуко Сета побувала зі своїми друзями у Львові.

Я цікавлюся балетом. Мріяла побачити і український, адже він дуже відомий, – каже піаністка. – Розповіла про це своєму товаришу, панові Володимиру Лотоцькому. Ми познайомилася у польському Вальбжиху. Так моя мрія здійснилася. У Львові ми ходили на “Дон Кіхота”. Це було просто надзвичайно!

Сподобалися глядачі
Володимир Лотоцький і запросив Ацуко у Тернопіль.

Ваше місто не таке велике, як моя рідна Осака. Але не менш затишне і красиве, – ділиться враженням японка. – Сподобався і ваш оркестр. Музиканти – високого рівня, грають дуже професійно та емоційно водночас. Ми одразу спрацювалися.

Ацуко Сета провела у Тернополі близько тижня. Бачила наш Став, церкви. Утім, через репетиції на прогулянки було обмаль вільного часу.

Також мені дуже сподобалися українські страви, – додає японська гостя. – Я жила у пана Володимира вдома. Він готував для мене. Все було таке смачне!

Піаністка мріє відвідати Київ та інші українські міста. Каже, що хоче приїхати до нас знову, аби зіграти з симфонічним оркестром Тернопільської філармонії. Наприклад, твори російських композиторів Чайковського і Прокоф’єва.

Мені дуже сподобалися місцеві глядачі. Вони дуже емоційні. Сьогодні, коли я грала етюд №3 Шопена, всі слухали дуже уважно і, тільки стихла музика, негайно відреагували. Я була вражена! – каже піаністка. – Японська публіка також чудова, але тиха. Такого шквалу емоцій немає.

Викладає у Таїланді
Ацуко Сета живе у Таїланді вже чотири роки. Як запрошений професор, викладає музику у Пайап університеті.

Мою поїздку країнами Європи спонсорує вуз. Музичний рівень Таїланду не такий високий, тож вони дуже зацікавлені у такому турне, – пояснює японка. – Попереду – концерти у Польщі та Німеччині.
Японка часто їздить з гастролями на батьківщину. Зокрема, до рідної Осаки. Та все одно дуже сумує за батьками та єдиною донькою Кейко. Їй уже 27 років.

Моя Кейко дуже самостійна і незалежна, – додає Ацуко. – До речі, вона також грає на фортепіано. Але більше любить слухати, ніж грати.

До речі, піаністка дуже любить грати у настільний теніс. У студентські роки вона навіть виграла змагання в Осаці.

Для мене дуже важливо тримати себе в формі. Я не хочу старіти. Хочу якнайдовше грати, зберігати молоді емоції і дарувати насолоду слухачам з різних країн, – поділилася на прощання японка.

“20 хвилин”

Коментарі вимкнені.