Хворій пенсіонерці зі Зборівщини наклали гіпс через водія автобуса, але скаргу на нього відхилили

Інвалід ІІ групи Анастасія Макарівна Кушнір за 75 років життя чотири рази потрапляла у аварії та ДТП. Саме через це й отримала інвалідність: адже пошкодження були настільки сильні, що навіть лікарі не завжди вірили у те, що жінка одужає і зможе повноцінно жити.

Мешкає пенсіонерка у селі Залозці Зборівського району з чоловіком, який теж інвалід. Час від часу пара змушена їздити у Тернопіль аби придбати тут необхідні ліки. Одну з таких поїздок жінка згадує як страхітливий сон, пише Місто.

— Я починаючи з 1994 року постійно повинна приймати різні ліки, бо тоді мене збила на дорозі машина і я 18 днів пролежала у лікарні без пам’яті. Могла взагалі померти просто на дорозі, адже водій, що мене збив втік з місця події, та на щастя добрі люди зупинились і викликали швидку. Так, з тих пір я користуюсь усім транспортом, за виключенням таксі, безкоштовно, — пояснює жінка.

Ситуація, яка трапилась з Анастасією Макарівною та її чоловіком 17 березня цього року обурює не лише їх самих, але й усіх хто був  свідком чи чув про неї.

— Ми з чоловіком повертались у Залізці, сіли на автобус Тернопіль-Манаїв. Людей було багато, але 2 вільних місця ми все ж знайшли, одне з яких було біля водія. Я вирішила сісти на нього, бо часто втрачаю свідомість чи стає зле в дорозі, —то я на останні місця ніколи не сідаю, — розповідає пенсіонерка.

Коли жінка сіла поряд з водієм, він повідомив їй що це місце вже зайняте. На що пані Анастасія поцікавилась хто ж його зайняв і чому тієї людини немає. Водій далі продовжував стверджувати своє і вимагати, аби вона піднялась з крісла. Їхній конфлікт дійшов згодом до того, що водій почав тягнути пенсіонерку за ліву руку, а після цього ще й її вивернув.

—Як тільки він вивернув руку в іншу сторону у мене щось так затріщало в плечі, що я думала відламалась кисть. Ви ж самі розумієте, які крихкі кістки в старої людини, та ще й після численних аварій і переломів. Чоловік не встиг навіть мене захистити, бо був тоді позаду у салоні. А коли підійшов вияснити, що коїться водій злякався і сказав йому : «Я їй нічого не зробив», — згадує Анастасія Макарівна.

Тільки-но повернувшись додому піна Анастасія пішла до лікаря, адже рука не переставала боліти, а на додачу, ще й не піднімалась вище рівня ліктів. Лікар направив її на рентген, де виявилось, що оте викручування водія призвело до виливу крові і витяжки сухожилля.

Після цього пенсіонерка відправилась в міліцію. Там вона дізналась, що автобус, в якому вона їхала обслуговується приватним підприємцем В.М Семчишиним., а водія, який дозволяє собі розпускати руки до старших звати Ігор Букай.

Звернення щодо нетактовної поведінки водія автобусного маршруту там розглянули, і навіть написали у письмовій відповіді, що здійснили перевірку. Там зазначено, що відповідно до санітарно-медичної експертизи від 22 березня у пенсіонерки травматичних змін не виявлено. А на завершення до усього цього сказано: «Тому, відповідно до ст. 8 Закону України «Про звернення громадян» Вашу заяву долучено до матеріалів попередньої перевірки, оскільки «повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті… не розглядаються».

А це означає, що водій, який може легко обхамити і підняти руку на людину похилого віку залишиться безнаказаний.

Окрім цього, темною стороною цієї історії залишається те, як проводили медичну експертизу і не виявили жодних травм, якщо при обстеженні і в Залозецькій районній лікарні і у поліклініці виявлені пошкодження лівої руки та плеча. В обох виписках чітко зазначено, що є пошкодження лівого плечового суглобу і для його лікування необхідно накласти гіпс від зорової лопатки аж до кінців пальців на 3 тижні. Окрім цього, жінка лікувала руку різноманітними мазями та бинтами, на що пішли чималі гроші. А скільки сил та енергії витратила вона відвідуючи лікарні, а пишучи звернення  правоохоронних органів…

Небайдужі люди підтримують хвору пенсіонерку. Заступитись за неї більш немає кому: одна єдина донька онкохвора і мешкає у далекому Краматорську Донецької області. Зараз пані Анастасії допомогли знайти адвоката, разом з яким вони підготують позов до суду, де таки змусять водія відповісти за свій ганебний вчинок.

Газета «Місто» буде тримати читачів на пульсі подій цієї історії. Адже такі випадки непоодинокі, й треба знати як себе поводити у подібних ситуаціях, і як дати відсіч водію, що намагається зашкодити вашому проїзду в громадському транспорті.

Ольга Мозгова

Коментарі вимкнені.