Із Тернополя розпочали мандрівку Західною Україною канадські танцюристи
Лише дещо більше 200 тернополян прийшли 1 липня до Палацу культури “Березіль”, щоб насолодитися виступом Українського народного ансамблю «Євшан». Нещодавно цей канадський колектив відсвяткував своє 50-річчя. Усі артисти приїхали до України за власні кошти або за підтримки родини та діаспори. Як розповів керівник ансамблю Віталій Сорокотягін, “представники української діаспори в Канаді мали бажання, щоб молодь побувала на землі своїх пращурів, побачила красу своєї прабатьківщини і змогла продемонструвати вміння танцювати народні танці. Всі учасники колективу з задоволенням вивчають танцювальні композиції, виготовляють костюми і тішаться можливості виступити. У нас заплановане турне містами Західної України. Розпочали його сьогодні у Тернополі, далі їдемо до Івано-франківська, Чернівців, а завершимо тур у Львові. Усі наші виступи мають благодійну мету – виручені за квитки кошти передаємо у сиротинці”. У Тернополі «євшанівці» підтримали акцію “Я хочу жити”!
Здебільшого учасниками колективу є ті, хто має українські корені, але наші народні танці вивчають і представники інших національностей. Спілкуються танцюристи виключно англійською мовою, оскільки вони є вже п’ятим поколінням українських емігрантів.
Складався концерт із двох частин. В першому акті тернопляни побачили постановки “Гуцульські дівчата”, “Дуботанець”, “Моряки”, “Хортичанка”, “Полтавські дівчата”, лемківський, циганський, волинський дівчачий і буковинський танці. У другому акті учасники колективу “Євшан” показали театралізоване танцювальне дійство “Сорочинський ярмарок”.
Найбільше тернополян розчулило виконання українського гімну. Оскільки 1 липня у Канаді відзначають національне свято, то танцюристи заспівали ще й канадський гімн.
Звичайно, «євшанівці» не можуть змагатися у майстерності із відомими українськими танцювальними колективами, але переглянути цей концерт варто було з декількох причин. Перша – полягає у тому, щоб повчитися у заокеанських гостей знаходити у житті час для певних захоплень. Друга – стосується того, що у будь-якому віці можна займатися танцями, виступати на сцені і отримувати від цього задоволення. Можливо, з часом і у нас при колективах народного танцю з’являться студії, де тернопляни зможуть навчитися польки, кривого танцю та інші. І головна причина – вміти робити добрі справи, точніше заробляти кошти своїм талантом і використовувати їх у благодійних цілях.
Так, як міська влада організували зустріч з цим колективом, неприпустимо. Це ганьба коли в найбільшому залі Тернополя більшість місць вільних. Хто понесе за це відповідальність? Хто не зміг організувати перебування гостей з Канади в Тернополі???