У Тернополі падав ліфт – подробиці жаху, який пережили подружжя Сематюків

Тернополяни Галина та Борис Сематюки стоять біля ліфта, що обірвався 30 червня. Готувалися до падіння, однак у підйомнику спрацювали аварійні гальма

У Тернополі подружжя тернополян Сематюків їхало в ліфті, як той зірвався з восьмого поверху.

— Зранку в суботу ми зібралися за будматеріалами, ремонт у коридорі робимо, — 61-річна Галина Сематюк згадує 30 червня. — Визвали ліфт, зайшли в кабіну. А потім почався страшний грохот: “Ж-ж-ж!” Ніби поїзд по рельсах помчав — і ми полетіли вниз. Я подумала: “Боже, я жити хочу!”.

Сематюки живуть у 9-поверхівці на вул. Лучаківського, 5. Галина Омелянівна до пенсії працювала реєстратором у поліклініці, її чоловік — монтер-висотник.

— Я на роботі різного бачив — плита падала, стіна, люлька обривалася. Зразу зрозумів, шо летимо. До стіни відскочив і язик прикусив. Знав, шо при падінні буде ривок, — розповідає 56-річний Борис Сематюк. — А потім раз — і різко зупинилися. Видно, тормоз таки спрацював. Жінка впала на коліна: “Боря, ми живі!”. А я кричу: “Не рухайся!”. Боявся, що ліфт знову піде вниз. Але все затихло. Тільки старий пульт із кнопками на кабіну впав.

Підйомник зупинився за 70 см від першого поверху. Світло зникло. За секунду з’явилося і знову пропало. Двері не відчинялися. Борис Сематюк почав стукати. Його почув сусід Ярослав Тимочко.

— Покликав нашого сина Віталія, він живе на сьомому поверсі. Кажу до жінки: діставай мобілку, дзвони на телефон, який у ліфті є. Я півтора року тому пережив інфаркт. Відтоді не курю, алкоголю шість років не вживаю. Добре, шо характер у мене закальоний, мужський. Говорю сину: дзвони в міську раду, у жек. Але ж то субота, ранок, нікого нема. Якби впав у паніку, “скора” навіть не добралася б до мене.

— А в мене так руки трусяться, дістати мобільний не можу, — продовжує Галина Сематюк. — 40 хвилин спасатєля ждали. Син якусь пластинку між двері просунув: мамо, дихай! То тільки здається, шо повітря в ліфті є.

Сематюків дістали, і ті піднялися до своєї квартири сходами. Випили заспокійливого, наступного дня поставили свічку в церкві — дякували Богу за порятунок. Ремонтники оглянули ліфт і увімкнули його в понеділок.

— Учора до нас приходила працівниця Таня з жеку. Каже: у ліфті все нормально, все справне. Але боялася туди сідати, — говорить Галина Омелянівна.

За справність підйомників у будинку на Лучаківського, 5 відповідає фірма “Максима”.

— Ніяких обривів тросів чи інших поломок там немає. Якби таке сталося, ніхто живим не залишився б. Ліфт просто застряв, а пенсіонер злякався. Комісія з міськради все обстежила, — розказує працівниця “Максими”, не схотіла назватися.
Олена ДЗІК, “Газета по-українськи”

Коментарі вимкнені.