Ляльки Зоряни Удич – це позитивний настрій надовго (фото)

Коли жінки дорослішають, бажання погратися ляльками не полишає їх. А Зоряну Удич, дружину відомого тернопільського журналіста Олега Удича,  відвідало бажання не гратися, а власноруч створювати просто шедевральні  витвори, які  важко назвати просто ляльками. Кожна із них  – унікальна, єдина, має власне ім’я, настрій та характер.

Пані Зоряна розповідає, що першу ляльку створила тоді, коли була надзвичайно завантажена роботою (зараз вона є викладачем Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка) . Коли готувалася до захисту кандидатської роботи – не могла спати і просто хотіла якось розслабитися та заспокоїтися. Тому уночі сідала і … творила.

«Це не «лялька-мотанка», як вважає дехто, адже такий вид ляльок передбачає величезну кількість заборон, забобонів, канонів, яких необхідно дотримуватися. Це – «ниткові» ляльки, і їх я створюю такими, як мені подобаєтьcя.  Я не надаю їм жодного сакрального значення. Хоча, визнаю, вони несуть у собі позитивну енергетику, адже дуже красиві. Тож своїх власників сповнюють позитивом, як і все красиве», – розповідає Зоряна Удич.

Робота над лялькою при наявності всіх необхідних матеріалів та фурнітури у пані Зоряни відбирає декілька годин. Вартість готового виробу – від 125 гривень до 200 гривень.

«Часто люди просять зробити ляльку без дрібного декору – для дітей. Іноді замовляють готові ляльки, хоча,  я не можу зробити ляльку на замовлення точно так, як опише замовник. Я створюю їх за внутрішніми відчуттями, використовуючи м’які,  природні  кольори, та формуючи ляльку такою, якою бачу її я, а не хтось інший».

Ляльки Зоряни Удич «живуть» не лише в Україні, деякі з них «емігрували» до Італії та Болгарії. Часто люди купують ляльки від пані Зоряни у якості подарунків, дуже часто – на весілля. Адже у арсеналі талановитої мисткині є ціла серія ляльок-наречених. Є ляльки, які зображають пори року, є схожі на колоритних українок, а є й гламурні «штучки».

Своїми вміннями та знаннями Зоряна Удич охоче ділиться із бажаючими. Останній свій майстер-клас вона  провела у школі, де навчається її донечка Мар’яна у школі №29. На захід завітали учениці третіх та четвертих класів школи, а особливу зацікавленість проявили педагоги закладу.  Пані учительки старанно повторювали все, що демонструвала мисткиня, і жартували, що такими ляльками охоче б гралися самі та обіцяли, що порадують такими подарунками своїх рідних.   Та з кожним кроком, наближаючись до завершення роботи над ляльками, жінки просто не могли стримати свого захоплення, адже кожна із них отримала фактично готову ляльку, створену власноруч. Доброзичлива атмосфера та спільне заняття  захопило жінок так, що педагоги на якусь мить самі перетворилися у дітей, учнів. А таке, погодьтесь, можна побачити не часто.

«Подивіться на своїх ляльок, – на завершення сказала пані Зоряна, – вони ж усі різні, не зважаючи на те, що всі виконували їх за одним зразком, маючи однакову кількість часу для роботи. В тому і є їхня цінність – вони усі ексклюзивні, неповторні, у кожну з них вкладена часточка душі. І для того, щоб створити таке диво потрібні лише нитки, бісер, намистини, стрічки, мереживо та трохи фантазії і бажання!», – підсумувала вона.

-1 thoughts on “Ляльки Зоряни Удич – це позитивний настрій надовго (фото)

 • 11:18 | 14.02.2012 о 11:18
  Permalink

  Зоряна – молодець. Це дійсно настрій

 • 12:16 | 14.02.2012 о 12:16
  Permalink

  Тетяна, дякую))) Особлива подяка журналістам за гарний матеріал!

 • 12:42 | 14.02.2012 о 12:42
  Permalink

  Тішусь, що є ще на цьому світі люди, які просто так, без користі для себе, можуть навчити творити таку красу.

 • 09:28 | 15.02.2012 о 09:28
  Permalink

  Моя дочка була на майстер- класі- ДУЖЕ СПОДОБАЛОСЬ!!!!! ДЯКУЄМО!!!!

 • 14:41 | 15.02.2012 о 14:41
  Permalink

  та все гарно звичайно окрім того що Удич взагалі не журналіст

Коментарі вимкнені.