40 посадових осіб на Тернопільщині офіційно не дбали про своїх підлеглих

Конституцією України гарантовано громадянам право на належні, безпечні і здорові умови праці. Проте, як свідчать результати прокурорських перевірок, роботодавцями допускаються істотні порушення законодавства про охорону праці, що призводять до фактів травматизму на виробництві, а в окремих випадках – зі смертельними наслідками

Найбільш поширеними порушеннями законодавства у вказаній сфері є відсутність контролю з боку роботодавців за додержанням працівниками правил промислової та технологічної безпеки, незабезпечення засобами індивідуального захисту, відсутність фінансування заходів з охорони праці.
Зокрема, в порушення роботодавцем одного з підприємств району вимог нормативно-правових актів з охорони праці, а саме – у зв’язку з незабезпеченням електрообладнання вимогам техніки безпеки та нероз’ясненням вимог законодавства з охорони праці під час виконання робіт на зазначеному електрообладнанні, працівник отримав тяжкі тілесні ушкодження.
За даним фактом прокуратурою району розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.271 КК України (порушення вимог законодавства про охорону праці, що спричинило тяжкі наслідки).
За наслідками досудового розслідування, здійсненого райвідділом міліції, обвинувальний акт у кримінальному провадженні скеровано до суду. За допущені порушення у сфері охорони праці 2 посадових осіб, відповідальних за охорону праці на підприємстві, понесуть покарання згідно з вироком суду.
Загалом, прокурорськими перевірками у поточному році також встановлено порушення у зазначеній сфері в діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та державного контролю. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 40 посадових осіб органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, у тому числі – 28 посадовців органів державного контролю, – повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області.

Коментарі вимкнені.