Через забруднення річки Серет прокуратура порушила справу

Прокуратурою Тернопільської області порушено кримінальну справу стосовно службових осіб одного із комунальних підприємств за фактом порушення правил охорони вод, що спричинило масову загибель риби, за ч.2 ст.242 Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, що 10 травня 2012 року до прокуратури області та контролюючих природоохоронних органів надійшли сигнали про те, що у річці Серет виявлено факт масової загибелі водних живих ресурсів.
Упродовж періоду з 11 по 14 травня 2012 року працівники екологічної інспекції виявили факт перевищення встановленої дозволом на спеціальне водокористування допустимої концентрації забруднюючих речовин у стічних водах, що скидаються у русло р. Серет з очисних споруд комунального підприємства, які знаходяться в смт. В. Березовиця Тернопільського району.
Дослідчою перевіркою встановлено, що скид забруднених стічних вод у р. Серет з перевищенням допустимої концентрації забруднюючих речовин допущено службовими особами комунального підприємства. Останні своєчасно не здійснили заходи щодо запобігання скидання стічних вод або його припинення у випадку, коли за обсягом скидання забруднюючих речовин відбувається перевищення граничнодопустимих нормативів.
Внаслідок порушення правил охорони вод спричинено загибель об’єктів тваринного світу та заподіяно інші тяжкі наслідки, які виразились у забрудненні русла річки.
Згідно з актом підрахунку загиблої риби у річці Серет, проведеного працівниками державної екологічної інспекції у Тернопільській області, сума збитків, заподіяних навколишньому природному середовищу, становить 296 тисяч 649 гривень.
На даний час кримінальну справу для провадження досудового слідства скеровано до Тернопільського РВ УМВС України в області, – повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області.

Коментарі вимкнені.