Тамта Ґуґушвілі з Едуардом Романютою вчили тернопільських журналістів грузинської мови

26 травня Грузія відсвяткує двадцять першу річницю Дня Незалежності. Оскільки грузини сьогодні є не лише на історичній батьківщині, тому й для тернопільських журналістів напередодні провели круглий стіл на тематику Грузії. Координатором виступила представниця Будинку грузинсько-української преси та книги Тамта Ґуґушвілі.

Ця дівчина спеціально для навчання журналістиці приїхала до Тернополя, коли сама не розуміла мови.

–       Я завжди казала, що людина повинна порозумітися з людиною, – розповідає Тамта. – Коли я приїхала, то спочатку говорила трошки англійською, трошки російською. Потім поступово почала вчити українську.

Тамта вчила її впродовж навчання. А сьогодні вона вільно як спілкується, так і пише. Під час заходу Тамта розповіла про стереотипи щодо українців. Виявляється, що в уяві грузинів українки є дуже красивими і ще й дуже вільними у своїх правах.

У заході взяв участь й спеціальний гість Едуард Романюта, який на одному із шоу співав разом із грузинкою. Виявляється, що цей відомий тернополянин навіть й вивчив грузинську мову.

–       З грузинами доволі легко спілкуватися, працювати та дружити, – розповідає Едуард Романюта.  – Дуже складно було вчити мову, особливо гортальні звуки. Коли спілкуєшся – їх легше вимовляти, а коли співаєш – то складно.

На завершення журналістам Тамта Ґуґушвілі провела майстер-клас з грузинської мови. Не усім легко вдалася вимова, проте дехто із задоволенням повторяв поки ще незнайомі слова.

 Мар’яна Зварич, Погляд

Коментарі вимкнені.