Чому у відділеннях ПриватБанку в Тернополі черги

У Тернополі немає грошей в банкоматах! В банках черги! Такі повідомлення можна зараз не лише читати в соцмережах, а й почути на вулицях Тернополя.

Люди в паніці, бояться введення надзвичайного стану, хвилюються через провокативні повідомлення про присутність тітушок в місті. Проте в ПриватБанку нас запевнили, що паніку з готівкою тернополяни створюють самі, тому мусять з розумінням поставитися до черг в банках та відсутності коштів у деяких банкоматах. Адже фінансова установа працює в екстреному режимі та з нетипово високим попитом.

Ситуацію «Погляду» прокоментував керуючий тернопільською філією ПриватБанку – керівник центрального відділення Павлов Максим Сергійович.

– 80% людей, які зараз користуються послугами нашого банку – приходять сюди через паніку.

Для того аби тернополяни могли уявити масштаби паніки, пан Максим оприлюднив цифри грошообігу в банку за останю добу.

– Якщо зазвичай в середньому ми замовляємо по 200 тис дол. в день для видачі клієнтам, то зараз люди уже замовили 1 мільйон доларів. Але в банку є певні ліміти: найбільше відділення може зберігати в себе до 1 млн грн. Менші – ще менше. В звичному режимі ми замовляємо мільйон доларів для відділення раз на два дні. Зараз ми замовляємо гроші для довезення, але це потребує часу, адже кошти доставляють зі Львова, Дніпропетровська, Швейцарії.

Максим Сергійович пояснив, що вимоги безпеки не дозволяють тримати більші суми у відділеннях.

– У нас зараз цілодобово працює двадцять бригад інкасації. Щоб купити кошти, ми затрачаємо максимум дві години. Але, щоб транспортувати готівку в Тернопіль треба витратити чимало часу – в середньому до двох днів. Ми замовляємо готівку, вона прилітає чи її привозять, далі її транспортують в одне-два місця, а звідти згідно заявок вона розходиться по відділеннях. Тобто діє порядок своєрідної «живої» черги. Ті люди, які прийшли першими – встигають забрати кошти. Інші ж, на жаль, змушені чекати. Ми не маємо права отримувати на відділення більше коштів, ніж цього вимагають правила безпеки. Такі попити, як зараз – не типові навіть перед великими святами. Ми працюємо в екстрених умовах, тому люди повинні й самі розуміти, що потрібне терпіння і нездоровий ажіотаж не дає користі.

Чому готівки бракує і в деяких банкоматах ПриватБанку в Тернополі, читайте на “Погляді” згодом.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.