Декілька порад тернопільським водіям

За статистикою під час курортно-літнього сезону стається ряд резонансних автопригод через втому та сон водіїв за кермом. Це пов’язано в першу чергу з тим, що водії забувають відпочити перед дальньою дорогою, або ж хочуть проїхати весь маршрут, який сягає більше 600-от кілометрів без відпочинку. Хочеться дати декілька порад тим, хто зібрався в далеку дорогу.
Перш за все, перед поїздкою необхідно добре відпочити та спланувати свій маршрут передбачивши місця відпочинку. Перші ознаки втоми у водія починаються через 4-5 годин безперервної їзди, їх легко можна зняти вмиванням, купанням, розминкою, рекомендую також випити чаю.

Деякі водії беруть з собою енергетичні напої. Дійсно на деякий час самопочуття покращується, але в подальшому у водія може підвищується нервозність, розсіюється увага, слабне зір, а це досить небезпечно. Також небезпечні в дорозі і заспокійливі лікарські препарати.

Якщо втома відчувається дуже сильно, то необхідно обов’язково стати та відпочити, 2-3 години сну знімуть втому. Щоб не стати об’єктом злочинних посягань, зупинку краще всього зробити на відповідних стоянках, або ж поблизу АЗС чи постів ДАІ.

Перед поїздкою також не слід переїдати, а в салоні автомобіля необхідно мати прохолодну воду. Дуже добре відволікає від сну дружня розмова з пасажиром чи легка музика.

Якщо водій не може в дорозі обійтися без сигарети, то необхідно їх розмістити в такому місці де їх легко можна взяти. При русі автомобіля користуйтеся лише запальничкою чи припалювачем, ні в якому разі не сірниками. Цигарку необхідно добре тримати і гасити в попільничці, а не викидати у вікно і не забувайте добре провітрювати салон, а саме краще взагалі не палити за кермом під час руху автомобіля.

Якщо можна, обійдіться без нічних поїздок, однак коли в цьому є необхідність, перед дорогою перевірте прилади освітлення, протріть фари та вітрове скло. Під час руху суворо дотримуйтесь вимог ПДР України, і повірте порушення правил обгону чи швидкісного режиму не дасть Вам великого виграшу в часі, а лише приведе до скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

Коментарі вимкнені.