Для Міноборони українці готують копняка

“Друзі, приходьте у вівторок 10 червня на 11:00 на пікет під Кабмін. Ціна питання – з 9 нулями (4 000 000 000 грн). Міноборони має на рахунках 4 млрд грн, але не витрачає їх. За ці гроші можна купити 1 млн хороших бронежилетів, не кажучи уже про все інше.Я думаю, що ми усі повинні прикласти максимум зусиль. «Дати копняка», якщо потрібно, але змусити Міноборони зашевелитися”, – розповідають організатори.

 

Ви здаєте по 5 гривень на армію, щоб назбирати на один бронежилет, який коштує 4 000 гривень? Міноборони відзвітувало, що на його рахунках лежать 4 млрд гривень, за які можна купити 1 млн хороших бронежилетів. Не кажучи вже про все інше. Бійці гинуть щодня. Чому так?
АКЦІЯ. У вівторок, 10 червня 2014 року об 11:00 під будівлю Кабінету Міністрів України прийдуть активісти в запланованій кількості до 100 осіб. Серед них активісти по збору коштів на бронежилети, каски та інше на потреби Армії, Самооборона Майдану, біженці Сходу та інші. Плануються великі плакати (4-5 штук), прострелені дешеві бронежилети, поранені на Сході бійці.
ОРГАНІЗАТОРИ. Ми група активістів, які на добровільній основі збирають кошти на бронежилети та інше обмундирування для армії. При цьому нам дуже цікаво, чому ж це все не можна закупити за державні кошти, якщо у Міноборони їх так багато.

ПРОБЛЕМА. Верховна рада змусила Міноборони щомісяця звітувати про те, як витрачаються кошти на потреби армії. Міноборони відзвітувало. Виявляється, досі воно потратило лише мізерну суму із виділених йому коштів. Весною Уряд виділив Міноборони 4,6 млрд гривень. Із них воно потратило 500 млн, при цьому більше 4 млрд Міноборони досі тримає у себе і зволікає із закупівлями на потреби армії. Солдати гинуть щодня (звіт із сайту Міноборони – в доданому графічному файлі 1 або за посиланнямhttp://www.mil.gov.ua/news/2014/06/04/informacziya-stosovno-vikoristannya-koshtiv-otrimanih-ministerstvom-oboroni-z-rezervnogo-fondu-derzhavnogo-byudzhetu-ta-blagodijnih-vneskiv-u-ramkah-programi-dopomogi-armii-stanom-na-3-chervnya-2014-roku/ ).

Законодавство дозволяє для Міноборони здійснити закупівлю за 8 днів (ст. 39 Закону України «Про здійснення державних закупівель»).

Росія напала на нас, по суті, 1 березня. Саме цього дня Рада Федерації РФ ухвалила введення військ на територію України. 3 червня Міноборони відзвітувало, що потратило лише 500 мільйонів гривень, а більше 4 млрд лежать на рахунках неосвоєними.

А що ж відбувається із 128 млн гривень, які зібрали громадою на номер 565? В графічному файлі 2 ви бачите слова «кошти спрямовані на…» і далі перерахунок, на що вони спрямовані. А це значить, що ми не розуміємо – здійснені уже закупівлі за ці кошти чи ні.

Ми хочемо запитати наш уряд і нашого Міністра оборони про це. Можливо, це диверсія проти України? Можливо, нас хочуть здати Росії? А тому прийдемо громадою під Кабінет Міністрів, щоб запитати, чому ж так відбувається.

Звертаємо вашу увагу. Ми зараз говоримо про зволікання із закупівлями, а не про “розпили”. Але зволікання, можливо, це ще гірше.
Однією із вимог мітингувальників буде залучення активістів до процесу держзакупівель, оскільки працівники Міноборони просто не справляються.
КОНТАКТНА ОСОБА: Ірина Варшик, юристка, активістка по збору коштів на потреби Армії України. Тел. 095 197 1468, varshyk@gmail.com
СПІКЕР: Віталій Шабунін, відомий експерт зі держзакупівель.

Коментарі вимкнені.