До Тернополя дійшла секта, за змістом якої Путін має врятувати всіх слов’ян?

Фото Роман Крих

У Тернополі з’явилась реклама релігійного руху окультної спрямованості «АллатРа», яка має проросійський слід. 

До слова, у  Чернівцях обласна рада церков ще у 2017 році висловила стурбованість через діяльність у Чернівецькій області цієї організації.  Про це йшлося у відповідному листі за підписом митрополита Чернівецького та Буковинського УПЦ КП Данила, який опублікований на офіційному сайті Чернівецько-Буковинської єпархії.  Обласна рада церков у своєму листі назвала “Аллатру” псевдорелігійною течією, яка здійснює пропаганду “окультного вчення, коріння якого походить з тимчасово окупованої РФ території України”.

Про цю організацію також згадували ЗМІ  Кропивницького ще у 2016 році.  Блогер Валентина Добронравова звернула увагу на діяльність організації “АллатРа”. Дівчина зауважила, що “АллатРа” активно розвішує по місту білборди та рекламується через соцмережі.

“Реклама організації на зовнішніх носіях закликає до “загальної доброти”, однак у соцмережах шириться зовсім інша інформація. Там Путіна називають “Номо”, який має врятувати всіх слов’ян, а на шевронах бійців Нацгвардії, які воюють на сході, члени “АллатРи” вгледіли фашистську свастику”, – зазначає блогер.

На чолі організації у місті стоїть Віталій Останній, керівник управління Кіровоградської ОДА, який під час Революції гідності був одним з організаторів місцевого Антимайдану.

Рух зосереджений навколо книг Анастасії Нових. Біля десяти творів “про вічне” можна придбати у видавництві “АллатРа”, а можна безперешкодно скачати в Інтернеті. Сама особистість Нових тримається в секреті. З книг відомо, що дівчина дивовижним чином зцілилась від невиліковної хвороби. А ще – вона малює картини, які виставляються в різних містах. Зокрема, минулої осені твори виставляли в одній із галерей Борисполя.

Джерелом мудрості у Києві виступає таємничий Сенсей. Як стверджують прибічники руху, Сенсей, людина абсолютно реальна. Він мешкає у Києві, знаний у світі як лікар-вертебролог Ігор Данилов, і веде прийом неподалеку від Києво-Печерської Лаври. Як лікар Данилов користується непоганою репутацією, адже ставить на ноги людей із тяжкими випадками грижі хребта. А читачі книг “АллатРи” подейкують, що пан Данилов – реінкарнація Преподобного Агапіта Печерського.

У розміщених в Інтернеті відгуках та особистих бесідах прихильники руху стверджують: мовляв, після знайомства з книгами їхнє життя змінилося. Вони почали цінувати своє “духовне начало” і активно боротися з “тваринним”, програмувати себе “на добро” та навчилися абстрагуватися від негативу.

Останніми роками діяльність організації набирає обертів. Зокрема, запустили “міжнародне волонтерське інтернет-телебачення “АллатРа ТВ”.

В анонсі глядачам обіцяють “захоплюючі сюжети про пізнання себе, відверті діалоги про найголовніше для людини, добрі новини, незвичайні інтерв’ю, пізнавальні передачі, безкоштовні курси відеомонтажу”.

На першій сторінці каналу в YouTube і справді читаєш сюжети з невибагливими езотеричними назвами “Смисл життя – безсмертя”, “Мир в тобі – мир на планеті”, “Дитина – це велика душа” та ін.

Підтекст “руху добра” відкривається, як тільки зануришся у вчення трохи глибше. За книгами, світом правлять архонти (аналог масонів – ред.), які нав’язують людству життя за “тваринним началом”. Осередком архонтів є США – країна, що живе бездуховно, через що у підсумку розпадеться на шість частин. А ще, архонти дико бояться слов’ян, хоч і нав’язують їм свою ідеологію. У секті наголошують, що свого часу архонти втягнули у війну Російську імперію у війну, організували кризу в країні, привели до влади Тимчасовий уряд, а потім – більшовиків і зокрема Сталіна.

Наразі ж архонти планують почати нову світову війну, і єдиним можливим супротивником, а значить – рятівником людства – стане Росія. На той момент керуватиме країною Номо – месія-благодійник, в якому легко розгледіти образ нинішнього президента країни Володимира Путіна. Принаймні, прихильники книги роблять саме так, тим паче, що хронологічні дані повністю збігаються з реальністю.

До речі, Революція Гідності позиціонується як “світове зло”, влаштоване архонтами. Зокрема, про все це можна почути у ролику, який активно поширювався у Мережі з одного боку – сектантами “АллатРи”, з іншого – антимайданівцями.

“Коли Ви почуєте набат Михаїла, що піднімає народ проти свого народу, ви зрозумієте, що це – правда. Але це вже здійсниться (…) Проллється кров, загинуть люди, але все це буде даремно”, – цитують у відео одне з “пророцтв Нових”.

Читачі активно абсорбують інформацію і роблять власні висновки. Від українських шанувальників творчості Нових можна почути чимало цікавого. Наприклад, про те, що в Західній Європі панує безробіття, і немає чого їсти, а за нормами ювенальної юстиції архонти забирають дітей у адекватних батьків.

Також люди повторюють, що США потонула у бездуховності, країна живе лише розпустою, а на сімейні цінності американцям начхати. Втім, відмовлятися від заблукалих овечок добродії не збираються, натомість усі матеріали хочуть перекладати англійською, аби достукатися до зачерствілих американських сердець.

Звісно ж, російські прибічники розповсюджують ще більш карколомні думки. Так, рік назад Мережею активно поширювалася стаття з сайту “Блог постороннего наблюдателя за книгами “АллатРа”.  Росіянин втовкмачував, що на шевронах бійців Нацгвардії зображений зовсім не Михаїл, а… Люцифер.

Загалом, в усіх країнах прибічники системи скаржаться: мовляв, їхні вчені здобули революційні знання про будову Всесвіту та причини катаклізмів, от тільки дослухатися до цього не поспішають. Мовляв, архонти такого б не дозволили. От тільки в соцмережах сторінок секти з кілька десятків. Не гребують навіть “Фейсбуком” – дітищем знатного “архонта” Цукерберга.

Головна цільова аудиторія – домогосподарки і люди, що заплутались і втратили сенс життя. Люди охоче йдуть послухати “нові істини”, тим паче, що гроші в них виманюють не надто активно, хоча й пропонують профінансувати проект за наявності можливості. Здавалося б, аудиторія не надто діяльна. Але ж не секрет, що саме на таких полюють політтехнологи “Русского міра”. І… впольовують. Прямо під носом у СБУ.

 

 

Коментарі вимкнені.