За активи тернопільського агрохолдингу «Мрія» почався новий бій

Фірма Investohills Андрія Волкова вимагає переглянути перехід під контроль Саудівської Аравії активів агрохолдингу «Мрія».

За активи агрохолдингу «Мрія» почався новий бій. В останні роки ця компанія і так не сходила зі шпальт ЗМІ, завдяки не завжди адекватних дій її керівництва.

А в кінці серпня розбірки з компаніями Mriya Agro Holding Public Limited (Кіпр), «МЕС Інвест Україна» і «САЛІКО Україна» (обидві з Києва) ініціювала фінансова компанія «Інвестохіллс Веста». ТОВ «Фінансова компанія« Інвестохіллс Веста в держсуді Києва зажадала скасувати реєстраційні дії відносно компаній «Мрія Агрохолдинг», «Група компаній« Мрія Агро »і« Елагрі-Деренівка », які були проведені в 2018-2019 роках.

Фінансовою компанією «Інвестохіллс Веста» заявлено 18 вимог немайнового характеру, а саме: три вимоги про визнання недійсними угоди за трьома юридичними особама, і 15 вимог про скасування реєстраційних дій.

«Мрія Агрохолдинг» та «Група компаній« Мрія Агро »до минулого року були центральними структурами аграрного холдингу« Мрія », створеного тернопільським аграрієм Іваном Гутою і членами його сім’ї. «Елагрі-Деренівка», в свою чергу, володіла одним з найбільших елеваторів ємністю 100 тис. тонн.

«Мрія» активно залучала кошти західних портфельних інвесторів і банків, прикрашаючи звітність за рахунок схем перехресного фінансування та декларування платежів за товари, яких ніколи не було в реальності. В результаті булька лопнула  в 2014 році, коли компанія допустила дефолт і виявилася не в змозі обслуговувати величезний борг, який сягнув 1,3 млрд доларів. Представники родини Гут зникли за кордоном, а кредитори взяли холдинг «Мрія» під контроль.

Надалі господарство було «причесано», велика частина боргів списана, а контроль над активами «Мрії», головними з яких виявилися права оренди близько 150 тис. га землі на Західній Україні, перейшли до компанії SALIC (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company), що належить Державному інвестиційному фонду Саудівської Аравії.

Угода по переходу активів «Мрії» до SALIC була завершена в листопаді минулого року. Після чого придбані активи були об’єднані з уже наявним у арабів земельним банком в Україні, ставши частиною групи Continental Farmers Group з сукупним земельним банком в 195 тис га.

Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» (до серпня 2019 року вона називалася ФК «Веста») не мала відношення до «Мрії» до лютого 2019 року. Саме тоді компанія, підконтрольна колишньому главі Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг та екс-голові правління Альфа-банку (Україна) Андрію Волкову, купила у Фонду гарантування вкладів фізосіб за 125,074 млн грн. пул активів банку «Форум» балансовою вартістю 12,699 млрд грн. Серед них виявилися і борги «Мрії» на суму трохи більше 200 млн грн.

У травні 2019 р ФК «Веста» стала наступником «Форуму» в процесі банкрутства ТОВ «Мрія Центр», з вимогами на суму 218 млн грн., що не давало компанії хоч якоїсь можливості впливати на процес ліквідації боржника, який контролювали великі кредитори на чолі з The Bank of New York Mellon Corporation (тільки перед ним борг «Мрії» досяг 16 млрд грн.).

Але підопічних Волкова це не збентежило, і вони стартували з «місця в кар’єр». Вже 12 серпня «Інвестохіллс Веста» звернувся із заявою до держсуду Тернопільській області з вимогою про стягнення на її користь 5 млн євро з «залишків» «Мрії» – компаній «Новагріс», «Мрія Поділля» і «ТД« Аско ». А пізніше був розгляд, учасником якого стала вже компанія «САЛІКО Україна» – «внучка» Saudi Agricultural and Livestock Investment Company (через британську SALIC (UK) Limited).

Шанси компанії Андрія Волкова на успіх в затіяному ним протистоянні з арабами не надто великі, але вони все ж є. Судячи з усього, він вирішив тиснути на всіх фронтах з однією метою – створити якомога більше «паперових проблем» арабам на стартовій стадії, щоб змусити їх піти на поступки і відкупитися від настирливого опонента.

Але для того, щоб змусити арабів розщедритися, одного тільки старту розглядів мало. У січні 2019 року в суперечці з компанією «Схід Солар», підконтрольній китайській держкорпорації CNBM International Corporation, ФК «Веста» на початковому етапі навіть домоглася рішення суду про стягнення понад 200 млн грн. боргу, але в підсумку всі зусилля пішли намарно.

Нещодавно Верховний суд України задовольнив касацію «Схід Солар» і скасував вказаний вердикт, повернувши справу на новий розгляд в держсуд Миколаївській області. І якщо SALIC проявить в судах таку ж принциповість, як і CNBM, то Андрій Волков, найімовірніше, залишиться ні з чим.

 

За матеріалами: oligarh.media

Коментарі вимкнені.