Директор тернопільської гімназії приїхав на святкову лінійку на дитячому самокаті (фото)

20 вересня відбулась урочиста лінійка “Посвята в гімназисти”, на якій першокласники прийняли присягу гімназиста та урочисто долучились до родини.
Ровесниця незалежності України, гімназія продовжила славні традиції своїх попередниць – Тернопільської Української гімназії ім. Франца-Йосифа І, що була заснована ще далекого 1898 року, гімназії «Рідна школа» та середньої школи №1 ім. І.Франка, що дали світові таких особистостей, як патріарх Йосиф Сліпий, провідник ОУН Ярослав Стецько, режисер і реформатор театру Лесь Курбас, актори Мар’ян Крушельницький, Володимир Калин, Микола Бенцаль, Богдан Антків, письменники Володимир Гжицький, Роман Завадович, Петро Тимочко, Борис Демків, Леся Романчук, науковці Степан Гжицький, Олександр Смакула, Володимир Вихрущ, співачка Наталя Бучинська та багатьох інших.

Святкування розпочалися із подячної Служби Божої в Архікатедральному соборі непорочного зачаття Пресвятої Богородиці, на яку зібралися гімназисти, їх батьки та рідні, викладачі гімназії. А потім уся гімназійна родина вишикувалася на гімназійному спортивному майданчику, де відбулася традиційна урочиста лінійка, присвячена посвяті першокласників у гімназисти. І уже вкотре над овіяним вітрами славної гімназійної історії місцем звучав Гімн гімназії та лунали слова Присяги гімназиста:

В урочий цей, благословенний час
Перед священним стягом України
Я запевняю майбуття і вас,
Що слава про гімназію не згине.

Дирекція, педколектив, учні-старшокласники зробили все, щоб найменшим гімназистам свято запам’яталося назавжди. Директор гімназії Анатолій Васильович Крижанівський спочатку «загубився», а потім у супроводі першокласників в’їхав на лінійку на дитячому самокаті, вітаючи присутніх синьо-жовтим прапорцем. Гімназисти Тетяна Шпірак, Ірина Клименко, Анастасія Фурдела та Микола Струхляк подарували присутнім пісні, голова учнівського Парламенту «Громада» Аліна Оліховська привітала першокласників від імені учнів старших класів, а учні-випускники вручили їм шапочки-бонетки — символ гімназиста – та подарунки – книги «Притчі про мудрість і знання».

Свято вдалося на славу, хоча, звичайно, зважаючи на ситуацію в країні, воно було не таким веселим, як завжди. Менше було квітів, музики, сміху, бо кожен гімназист, стоячи на урочистій лінійці, усвідомлював, що у той самий час, коли він радіє мирному небу і святковому дню, Україна у вогні, зранена, але не скорена, мужньо протистоїть загарбникам.

Відсьогодні найстаріший у місті навчальний заклад – Тернопільська Українська гімназія ім. І. Франка – відкриває ще одну сторінку славної книги своєї сташістнадцятилітньої історії. Попереду – нові свята, нові перемоги, успіхи, досягнення. А нині новоспечені гімназисти разом з усіма учнями та вчителями гімназії гордо скандують «Віват, гімназіє, віват!»

www.gimnasium.te.ua

Коментарі вимкнені.