Фестиваль «Дзвони Лемківщини» тепер триватиме три дні

Всеукраїнський фестиваль лемківської культури, який традиційно проводять на початку серпня, цього року зазнає певних змін. Відтепер він відбуватиметься не два, а три дні — 3, 4 та 5 серпня. В урочищі «Бичова», що у Монастириському районі, щиро прийматимуть учасників і гостей заходу з різних областей України та зарубіжжя.

Чим цього року вражатимуть на фестивалі та як відбуватиметься дійство, обговорили під час виїзного засідання організаційного комітету під головуванням очільника краю Степана Барни. Участь у ньому взяли й керівники структурних підрозділів ОДА, представники районної влади та працівники музейного комплексу «Лемківське село».

«Це вже XIX фестиваль «Дзвони Лемківщини», який відбуватиметься на Тернопіллі. Звичайно, наша «Лемківська ватра» певною мірою є аналогом тієї, яка відбувається традиційно у Ждині (Республіка Польща) третьої суботи неділі липня, утім, особлива вона тим, що саме на територію Тернопілля було переселено найбільше українців із Лемківщини», — наголосив під час засідання оргкомітету голова облдержадміністрації Степан Барна.

За його словами, дуже важливо, щоб це відчуття української ідентифікації мало місце в майбутньому. А тому на фестивалі будуть представлені лемківські звичаї та традиції, культура й мистецтво.

«Дзвони Лемківщини» відіграють велику роль у промоції Тернопільської області як регіону, де найбільш етнічно сформовано саме лемківське середовище. І це є особливістю нашого краю. Тож гостинно запрошуємо відвідати фестиваль лемківської культури з 3 по 5 серпня і вшанувати всіх земляків, котрі через певні обставини змушені були покинути свою землю, але сьогодні збираються тут, щоб відродити пам’ять про своїх предків», — звернувся голова ОДА.

Коментарі вимкнені.