Фото соціально незахищених дітей покажуть в Тернополі

До Тернополя завітає національна серія фотовиставок портретів соціально незахищених дітей і молоді «Щастя це …?!»

20 лютого у Тернополі і відбудеться презентація всеукраїнського проекту серії фотовиставок про малозабезпечених дітей, тисячами яких понад 10 років опікуються організації міжнародного благодійного фонду Карітас України у різних регіонах нашої країни. Фотоекспозиція із декількох десятків фотознимок вже побувала у Львові, а незабаром помандрує до Хмельницького, Коломиї, Києва і Донецька.

На кожній світлині відображено портрет дитини, що в силу певних обставин перебуває в складних життєвих обставинах. Це діти із неблагополучних, малозабезпечених сімей, діти-сироти, діти трудових мігрантів. Вони мріють, навчаються, посміхаються, вміють щиро радіти речам і людям, що оточують їх, знають, чим є щастя.

Метою проекту серії фотовиставок є актуалізація проблематики дітей у складних життєвих обставинах, привернення уваги громадськості, медіа, влади.

Напрямок роботи соціального супроводу кризових дітей та молоді і їхніх сімей системно і цілеспрямовано функціонує більше 10 років, і є ключовим у роботі Карітасу України. В роботі, окрім забезпечення базових потреб кризових дітей (одяг, взуття, теплі обіди, можливість скористатись пральнею та душовою, медичний огляд), на передньому плані стоїть створення умов для духовного, креативного та психосоціального розвитку. Діти та молодь отримують інформаційну допомогу, психологічну і юридичну консультацію. Працівники Карітасу України організовують позашкільну роботу в гуртках, терапію мистецтвом, ігрову терапію, спеціальні тематичні тренінги, дискусії, також спортивні змагання, екскурсії, походи, відпочинкові і освітні табори, де діти і молодь здобувають нові соціальні навики, згуртовуються.

Мета даного напрямку соціальної діяльності сприяти реінтеграції та соціальній адаптації дітей та молоді, які опинились у складних життєвих обставинах, підтримати сім’ї з дітьми, що перебувають в кризі. Соціальні працівники Карітасу не лише працюють в соціальних центрах, але й виходять на вулиці, відвідують школи та сім´ї в їх помешканнях, а відтак є дуже мобільними, завжди орієнтуються на інтереси і потреби дітей, вимоги суспільства і часу. Ціль щоденної праці із потребуючими дітьми – запропонувати альтернативу, допомогти самостійно покращити своє життя, адаптувати світогляд, соціалізуватись і самореалізуватись.

Місце і час проведення фотовиставки: Український Дім «Перемога» (бульв. Т. Шевченка, 27), 20 лютого – 5 березня (відкриття проекту у Тернополі ─ 20 лютого о 14.00).

Коментарі вимкнені.