Гола правда та закулісні торги за трон губернатора

Доброго Хрещенського вечора, файномістяни!
День ниньки був важким. Але вже вечір, з кранів тече освячена вода і з нею приходить мир і добро. Вірмо у це!
Принаймні, чистий і білий сніг, що оце знову встеляє землю і наші несолені дороги, дає нам надію.
Бо надворі таке сі робит, шо йой!
Тривають інтриги і закулісні торги за трон тернопільського губернатора. Тронови ніц не бракує: хороший, добротний, на совість зроблений. Стоїть собі в ОДА і чекає, хто на нього вмоститься зручненько та почне керувати областю: бюджет пиляти, проводити грунтовні операції з наділами грунту,вирішувати, кому чого можна, а кому – зась, папірці різні мудрагельські писатиме. Одним словом: трон чекає. Але, от щось таке навколо нього робиться, що ніхто ніяк не вмостить свій нерв сідалищний туди. Спроби висадити наквоктаний квотний десант провалились. Чи то кандидати не поцілили на призначене місце, чи в самому троні вмонтована кнопочка катапульти, але місце досі вакантне. І ось нова інтрига: на трон претендують Барна і Юлик молодший. Хто там уже за ними стоїть, чия волохата лапа виглядає з-під білого манжета – скоро довідаємось. Бо трон – то не крісло-ліжко, на ньому багато народу не вміститься.

А ось на Театральному майдані, незважаючи на погоду, народу трохи було. Фестиваль вертепів – то таке дійство, що пройти повз неможливо. Пастушки, Царі, Воїни, Ірод і Чорт, котрий забирає до пекла Ірода-Х.йла, та ще й наші рідні колядки і віншування – то насолода для душі і можливість відчути трохи свята у наші тривожні дні.

А тривожні вони наскрізь. Он у Кременці райсуд виніс рішення про те, що екс-мер Почаєва, звичайно – злодюжка і махінатор, але відповідати перед законом не повинен. А от ті, хто суддю в контейнер сміттєвий запхали – злочинці, що таких світ не бачив. Бо, якщо до порівняння: то що таке державні кошти і 4,5 га земельки, порівняно з вимазаним рукавом пальта судді? Рукав – то все. В ньому – суддя тримає руку, котра молоточком цокає, коли рішення прийнято. Цей рукав не може бути замазаним. А честь (Ваша честь, пане суддя), виходить може бути і замазаною? А правосуддя в нас таке, що стаття КК переважає іноді статтю Конституції.
Прокуратура області, наче має оскаржити те рішення райсуду. Але, кременчани, ви або щось робіть, або люди, котрі наважилися на протест і дали вам можливість відчути себе трішки гонорово, сядуть. А екс-мер Почаєва може знову стати мером.

Бо чиновництво, воно має свій кругообіг. Як і вода.
І лише раз на рік можна побачити єдність води і чиновників. Це, коли вони, чиновники, в ополонку стрибають на Йордан. Ось і нині, на чолі з нардепом Михайлом Головком наш владний бомонд чоловічої статі демонстрував нам у парку Топільче свою витривалість і силу волі. Масовий чиновницький бульк в крижану воду привабив чимало файномістян. Воно і зрозуміло: практично, гола правда про біцепси, трицепси, трудові мозолі і пивні животи.
Але то  антураж. Правда в іншому. Наші чиновники, взагалі-то, демонстрували нам не стільки свою витримку і силу загартовування, чи освячення в йорданській воді. Вони показали нам свою непотоплюваність і вміння спливати, навіть у крижаній воді.
А ось наш дорогий мер не брав цьогоріч участі в забаві. Молодець: не потурав народному вуайєризму. Хоча, кажуть, що він посилено міняє політичну орієнтацію і ще , просто, не підібрав рятівне коло правильго кольору. Хто-зна. А, може, просто злякався підводних течій, невідомих рифів, чи ще чогось такого в наших водах. Ставок то давно не чищений, там у намулі вже скоро динозаври заведуться.

Хоча, може воно й на краще. Мали би чим туристів привабити, як шотландці. Тако: жила б у нас в ставку динозавриха, назвали б її Леся, фамілію б дали, звичайно, паспорт біометричний з відбитком кігтя. І сувеніри б туристам продавали з нею. Ото було б клас!
Але то : мрії. А надворі сніг. Мокрий. Вночі буде зимно. Треба піти спитати в мера, чи вже сіль закупили для доріг, чи будем, як ескімоси, по льоду ковзатись?А може, нам льодоступи в мерії видадуть?

Я от що думаю: а, якби чиновники наші отак щодня в ополонку пірнали, і, щоб вода у ній була освячена, – то може б скоріше все на краще повернуло? Га? Бо водичка, вона ж очищає… Все буде добре!

-1 thoughts on “Гола правда та закулісні торги за трон губернатора

  • 21:21 | 19.01.2015 о 21:21
    Permalink

    Про гамно, яке не тоне.

Коментарі вимкнені.