Кременецький замок претендує на звання найкращої пам’ятки України

Кременецький замок очолює популярний інтернет-рейтинг «Найкращі пам’ятки України – обрані народом» в Тернопільській області.  Як повідомляє портал Vsemisto, станом на сьогодні Кременецький замок набрав найбільшу кількість голосів і зайняв перше місце у загальноукраїнському рейтингу визначних місць в нашій області та претендує на звання найкращої пам’ятки України.

Замок на горі Бона стоїть ще з 12 століття. Пережили ці колись потужні стіни, натиск військ Батия, татарські набіги та польсько-литовські облоги. У 14 столітті за Кременець  сперечалися та билися поляки з литовцями, а місто залишалось нічиїм. І тоді було прийнято мудре рішення – місто дістанеться тим хто зуміє відбудувати тут фортецю. Її спорудив князь Вітовт. У 16 столітті місто перейшло в руки полякам, а замок став однією з щонайпотужніших твердинь Мови Посполитої. Дивно але за стінами Кременецького замку ховалася польська шляхта від військ Богдана Хмельницького. Але після півторамісячної облоги фортеця була узята загонами Кривоноса. Узята і зруйнована.  Збереглися башта з воротами та оборонні стіни.

На сьогоднішній день дуже багато пам’яток перебувають в жалюгідному стані, украй необхідно підтримувати їх стан в належному вигляді для збереження цих пам`яток на землі. Тому що кожен пам’ятник архітектури та природи несе в собі частинку багатої історії нашої держави. І важливо, щоб ми не лише милувалися надбаннями культури та архітектури, але й з гордістю могли показувати їх гостям України.  Могутню державу робить його багата історія.

Коментарі вимкнені.