«Купуючи пластмасові квіти та вінки, людина грішить», – о. Василь Шафран

Референт Екобюро УГКЦ у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії о. Василь Шафран закликає усіх людей у цей час Великодня не прикрашати гроби померлих пластмасовими квітами та вінками.

«Поганою традицією для християн стало прикрашати могили своїх рідних та близьких пластмасовими квітами чи вінками. Особливо гострою стає ця проблема у Великому Пості, коли люди готуються до Пасхально благословення гробів, – каже священик. – У цей час тонами розкуповуються штучні квіти, які мають стати оптичною прикрасою на цвинтарі. Проте про наслідки такого діяння мало хто із людей себе сьогодні запитує. Пластмасові квіти та вінки – це надзвичайно отруйні речі, які у процесі спалювання чи розкладання несуть страшенну загрозу життю людей, тварин та рослин. Наслідками такої нехристиянської практики є отруєння повітря, води і землі та близька нагода самим потрапити на місце вічного спочинку».

Священик каже, відмова від штучних прикрас могил має вагомі підстави, адже «купуючи пластмасові квіти й вінки, людина грішить проти ближнього, природи і Бога: 1) порушує Божу Заповідь «Не вбий»; 2) загрожує здоров’ю та життю; 3) грішить проти Творця, завдаючи шкоди Його створінню; 4) чинить екологічний гріх, який кричить до неба (св. Іван Павло ІІ); 5) бажаючи вшанувати померлих, шкодить живим».

За словами священика-еколога, Церква подає альтернативу нашій шкідливій практиці. «Ними мають стати жива молитва і живі квіти. Така наша практика застереже тисячі онкологічних та алергічних захворювань і стане реальною духовною підтримкою для наших померлих. Не викидаймо кошти на те, що зробила людина, а жертвуймо живу молитву і живі квіти, які є Небесним Даром нашого Творця».

прес-служба архиєпархії

 

Коментарі вимкнені.