«Київстар» подав заявку на 3G

Київстар подав до НКРЗІ заявку на участь у конкурсі для отримання ліцензії на послуги зв’язку стандарту 3G у встановлений умовами тендеру час. На думку компанії, запуск нових технологій зв’язку – єдиний можливий шлях розвитку вітчизняного ринку телекомунікацій.

«Київстар подав заявку на участь у конкурсі 3G, оскільки, з нашої точки зору, в існуючих економічних і технологічних реаліях це єдиний шлях розвитку телеком-індустрії України, –повідомляє президент«Київстар»Петро Чернишов. – Ми готові розвивати послуги 3G на всій території України. Для цього у нас є і технологічні, і ресурсні можливості, а також досвід наших європейських акціонерів – насамперед Telenor (Норвегія) – по створенню мереж зв’язку нового покоління. У разі отримання 3G-ліцензії, ми зможемо забезпечити нашим абонентам доступну вартість послуг найвищої якості».

Згідно досліджень аналітиків телеком-ринку України, «Київстар» – безумовний лідер мобільного інтернету. Послугами мобільної передачі даних за технологією GPRS/EDGE користуються близько 11 млн абонентів компанії, а обсяги дата-трафіку в мережі «Київстар» останні кілька років щоквартально зростають на 40-50%. Це дозволяє компанії з оптимізмом дивитися на перспективу розвитку послуг стандарту 3G в Україні.

Відповідно до вимог ліцензій на 3G, переможці конкурсу повинні протягом 18 місяців розпочати надання послуг відповідного стандарту і якості у всіх обласних центрах України. Однак частоти, які виставлені на конкурс, в даний час зайняті спецкористувачами, і для повного їх звільнення потрібно не менше п’яти років. Досі учасники тендера не ознайомлені з планом конверсії радіочастот з чітким таймінгом по лотах і регіонам. Відсутність прозорості в цьому питанні створює ризики для дотримання операторами встановлених ліцензійними умовами термінів побудови 3G-мереж з незалежних від них причин і може позбавити велику кількість абонентів якнайшвидшого доступу до послуг зв’язку нового покоління.

«Для компаній, які повинні інвестувати мільярди гривень в ліцензії, конверсію і побудову мереж, вкрай важливо отримати гарантії можливості ефективної спільної експлуатації частот зі спецкористувачами, порядку і чітких термінів вивільнення регіонів та міст України від устаткування спецкористувачів. Ми також хочемо бути впевнені, що Генеральний штаб Міноборони та УДЦР будуть максимально швидко видавати дозволи на експлуатацію РЕЗ з урахуванням строків задіяння радіочастотного ресурсу, передбачених умовами тендеру. Власне, від цього безпосередньо залежить успіх 3G-проекту в Україні», –констатує Петро Чернишов.

«Київстар» 20 років працює на телеком-ринку України і за свою історію створив тисячі високооплачуваних робочих місць, забезпечив понад 35 мільярдів гривень надходжень до держбюджету у вигляді податків та обов’язкових платежів і майже аналогічну суму інвестицій у розвиток телеком-інфраструктури. Компанія щорічно реалізує численні суспільно значущі та благодійні програми. «Київстар» розраховує на конструктивний діалог з державою для впровадження в Україні нових технологій зв’язку і сподівається, що до старту 3G-тендера зможе отримати від організаторів конкурсу інформацію, необхідну для планування 3G-мережі і формування бізнес-кейсу.

Дізнавайтеся новини першими на офіційній твіт-сторінці «Київстар»

Довідка про «Київстар»

«Київстар» – український оператор телекомунікацій, надає послуги  зв’язку та передачі даних на основі широкого спектру мобільних і фіксованих технологій. Послугами оператора користується понад 25 млн клієнтів мобільного зв’язку і близько 800 тис. – широкосмугового інтернету.

Акціонери «Київстар» – міжнародна група VimpelComLtd.(Нідерланди), володіє телекомунікаційними активами у країнах СНД, Європи, Азії, Африки та Північної Америки. Акції компанії знаходяться у вільному обігу на фондовій біржі (NASDAQ), Нью-Йорк.

Мобільна мережа «Київстар» – одна з найкращих у Європі, і охоплює всі великі та малі міста України, а також понад 28 тис. сільських населених пунктів, усі основні національні й регіональні траси, більшість морських та річкових узбереж.

Волоконно-оптична мережа «Київстар» для швидкісної передачі даних має загальну довжину понад 46 тисяч кілометрів, і ємність зовнішніх каналів понад 620 Гбіт/с. Оператор надає послуги міжнародного роумінгу в 195 країнах на 5 континентах.

«Київстар» понад 16 років працює в Україні, і є найбільшим платником податків, а також одним з найкращих роботодавців і соціально відповідальною компанією.

За додатковою інформацією звертайтеся: pr@kyivstar.netwww.kyivstar.ua

Коментарі вимкнені.