Ланівці відмовилися від мобілізації

29 липня у Ланівцях бунтували жінки та батьки призовників Лановецького району. Вони вимагали відправити до армії дітей чиновників, написали заяву Збаразько-Лановецькому військовому комісару та відмовилися від мобілізації.

На місце конфлікту приїхав в.о. тернопільського обласного військового комісара полковник Володимир Катинський та Володимир Шевченко – регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Тернопільській, Івано-Франківській, Хмельницькій і Чернівецькій областях.

Люди не хотіли слухати офіційних осіб, казали, що не пустять своїх дітей на Схід, піднімали питання щодо Указу президента «Про часткову мобілізацію».

Як повідомив “Погляду” омбудсмен Володимир Шевченко:

– Багато різної інформації, на яку покладаються люди у скаргах, перевірити, підтвердити чи спростувати просто неможливо. Тому варто владі все ж почати спілкуватися із своїми громадянами та почати інформувати їх, можливо навіть проводити якісь патріотичні заходи, а не ставити їх перед фактом. З того, що почув сьогодні спілкуючись із жінками в Ланівцях, це брак доступу до інформації, це подання неправдивої інформації в т.ч. і сільськими головами та в ЗМІ. Старався роз”яснити права для їх дітей, чоловіків під час призову та інформував, щоб вони вимагали у влади дотримання цих прав.

Ланівчани написали заяву на ім’я військового комісара Збаразько-Лановецького ОРВК підполковнику Мандзюку С.О., в якій висловили своє обурення. Мешканці відмовилися від мобілізації і обіцяли не пускати своїх синів та чоловіків на медкомісію, до тих пір, доки не отримають офіційної відповіді на свою заяву.

Окрім того, було домовлено з громадою Лановецького району, що як тільки у них виникнуть скарги на порушення під час мобілізації, люди зможуть звертатися до координатора Уповноваженого ВРУ в Тернопільській області.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.