Місія Тернопільщини – бути духовним осердям України (фото)

Військово – патріотичне виховання, відродження кращих традицій наших предків, примноження козацького та повстанського духу – один з пріоритетів обласної влади.На цьому наголосив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра під час зустрічі з представниками Всеукраїнської громадської організації «Українське Реєстрове Козацтво», яка відбулася 16 лютого.
«Місія Тернопільщини – бути духовним осердям України, – наголосив Леонід Олексійович. – Тут збережено десятки чудотворних ікон, інших святинь. Також, як ми знаємо, з давніх-давен наш край був осередком козацького духу. Звідси родом знаний козацький ватажок Дмитро Вишневецький. Зараз в області триває активна робота щодо збереження та примноження кращих традицій наших славних предків ».
Як зазначив Леонід Бицюра, в місті діє школа допризовної підготовки. Це єдиний не тільки в Тернополі, а й Україні, освітянський заклад, який зі шкільної парти виховує майбутніх захисників Вітчизни.Також триває робота над проектом обласної Програми військово-патріотичного виховання.
«Ще одна з проблем, до якої прикута наша особлива увага, – це відродження духовності в області і Україні загалом, – зауважив заступник. – Зокрема, недавно відбувся круглий стіл за участю працівників закладів освіти різних рівнів та представників традиційних християнських церков. Їхні ідеї та напрацювання будуть покладені в основу «Програми духовного відродження краю». Тому я щиро сподіваюся, що завдяки підтримці новопризначеного Головного отамана Тернопільського обласного козацького товариства ВГО УРК полковника Українського Реєстрового Козацтва о. Вячеслава Кізілова, з якими ми співпрацюємо не один рік, нам вдасться реалізувати багато цікавих проектів. Зокрема, у сфері відновлення інституту капеланства. Адже нам важливо, щоб наші захисники не тільки мали гарну військову підготовку, а й духовно загартовані».
Як зазначив Гетьман Українського Реєстрового Козацтва Анатолій Іванович Шевченко, зараз козацький громадський рух в Українi набув великого поширення. Зокрема, учасники козацького руху беруть активну участь у проведенні Антитероритичної операції, посилено допомагають воякам. Також він поінформував про розвиток козацьких формувань на Тернопільщині та потреби бійців, які є членами реєстрового козацтва і зараз служать у добровольчих батальйонах.
Також Анатолій Іванович подякував заступнику голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леоніду Бицюрі за розуміння, підтримку та сприяння розвитку козацького руху на Тернопільщині.День був насичений та змістовний:зустріч з в.о.Тернопілської ОДА Крисаком Іваном та Гетьманом Шевченко Я.І,Тараненко С.І , яким отаман Вячеслав Кізілов подарував ікони виготовлені благодійним фондом «Вірую» Левенцем Олексієм.Проведення конференції»Українське Реєстрове Козацтво та участь козаків в АТО» в ЗОШ№4 з вчителями та учнівським парламентом,відвідання Школи Допризовної Підготовки,виступ –інтерв`ю Гетьмана УРК на каналі ІНТБ.Також були відвідані Кременецький,Заліщицький та Борщівський осередки,які приємно здивували гостей гостинністю та своїми напрацюваннями і формами взаємодії з громадою.

Коментарі вимкнені.