МНС розповіло, як буде рятувати Тернопільщину від екологічної катастрофи

На ліквідацію наслідків екологічної катастрофи на річці Серет необхідно 2-3 тижні.

Про це повідомив директор департаменту цивільного захисту МНС Василь Квашук на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, МНС прийняло рішення закупити хімічні реагенти для відновлення корисних бактерій у воді на очисних спорудах. Тим не менш, В. Квашук підкреслив, що українські підприємства не в змозі поставити таку велику кількість реагенту відразу – для цього знадобиться мінімум 2-3 тижні.

Директор департаменту цивільного захисту зазначив, що зараз у м. Чорткові, який найбільше постраждав від екологічної катастрофи, воду постачають машини МНС.

«Воду можна використовувати з колодязів. Також воду підвозять комунальні підприємства і наші (МНС – ред.) пожежні автомобілі. Щодня працює 15 автомобілів, які підвозять технічну та питну воду до місто Чортків», – сказав В. Квашук.

Він підкреслив, що нітрати, які потрапили до води у стоках міста Тернопіль, досягли м. Чортків за три дні, однак течія води продовжуватиме їх рух, і з кожним днем їх концентрація у воді біля населеного пункту падатиме.

Коментарі вимкнені.