Мобільні аферисти у Тернополі спекулюють на співчутті

Кожному користувачу соціальних мереж хоча б раз надходило повідомлення типу: «Терміново потрібна кров … групи. Людина помирає! Телефонуйте на номер телефону…» Таке доводилося публікувати і редакції «Погляду», адже і на нашу електронну адресу надходять листи з подібними проханнями. Дуже сумно стає, коли, сподіваючись допомогти хворій людині, доводиться мимоволі стати співучасниками афери.

Кожного разу отримуючи прохання про допомогу – ми публікуємо його. Та за допомогою наших читачів дізналися, яким чином зловмисники наживаються на такого роду оголошеннях. Здавалося б, як можна обдурити людину, яка просто може здати власну кров для людини, що її потребує? Відповідь проста – телефонуючи на вказаний номер телефону, щоб домовитися про зустріч, ви «віддаєте» шахраям усе, що є на рахунку вашого мобільного. Точно відомо, що аферисти використовують – номер телефону 09501950942, здебільшого підписаний іменем «Катерина Іванівна». Інші варіанти фальшивого номеру – 0501950942 або 8-950-195-09-42. В жодному разі не телефонуйте на номер, який складається з чотирьох – п’яти чисел!
Допомога – це завжди добре, але не ціною власного розпачу та втрат. Отже, якщо ви зважилися стати донором крові – звертайтеся до центру переливання крові. Якщо ж вважаєте, що повідомленню можна довіряти, запропонуйте у письмовій формі його автору пред’явити за скановані документи, які засвідчують наявність хвороби, дізнайтеся про заклад, у якому перебуває на лікуванні людина, яка, начебто, потребує допомоги.
Можливо, розібратися допоможе ресурс, на якому зібрані усі можливі «підозрілі» номери: zvonki.octo.net

-1 thoughts on “Мобільні аферисти у Тернополі спекулюють на співчутті

  • 11:01 | 27.01.2012 о 11:01
    Permalink

    А я купився на аферу про маму яка шукає групу крові 3- і вже знайшов людину з цією групою….я в шоці…

Коментарі вимкнені.