Мирон Сагайдак із Тернопілля за свої 75 років встиг зробити стільки, що й на кілька життів вистачило б

Фото зі сторінки газети Подільське слово в Facebook

Із року в рік, із покоління в покоління засівається, колоситься і золотіє подільська земля. І за тим усім — людська праця. Праця тих, хто засіває ту землю, вкоренився у ній, полюбив її, як свою рідну, оспівану в думах і піснях землю предків, що полягли за неї й упокоїлися в ній. 

Мирон Сагайдак — із тих справжніх палких ентузіастів, на яких в українській глибинці тримається наша культура. Він — відомий на Тернопільщині культурний та громадський діяч, голова Великоглибочецького осередку «Просвіти», засновник унікального історико-меморіального музею родини Стецьків у селі Великий Глибочок, автор повного видання біографії Ярослава Стецька. А ще — літератор, історик, краєзнавець, журналіст, фотограф, кінооператор, політик, художник…

20 вересня Мирон Іванович відзначив 75-ліття. Поважний і радісний ювілей, адже чимало на своїй життєвій дорозі бачив цей чоловік. Про нього можна розповідати годинами, але найкраще про людину говорять не красиві фрази, а її діяння.

Талановита людина — талановита в усьому. Мирон Сагайдак, без сумніву, є Особистістю з великої літери. Пройшовши тернистими і навіть небезпечними стежками життя, він жодного разу не зрадив ні Бога, ні Батьківщину. До Глибочка приїхав у 1966–му і з того часу життя змінилося. Тепер основним завданням для нього стало воскресити пам’ять про людей, які жили і творили тут, осмислити історичні, соціально-економічні та духовно-культурні процеси Великого Глибочка, адже бачив рідне село згустком буття та духу, щастя та смутку багатьох поколінь.

Та головне дітище Сагайдака — це, звичайно, музей славетного подружжя націоналістів, у книзі відгуків якого стільки подяк за «жертовність і сподвижницьку працю з вшанування пам’яті». Там зберігається майже півсотні оригінальних експонатів, пов’язаних iз життям і діяльністю Стецьків. Серед них — і особисті речі пана Ярослава, що їх передала Слава Стецько з Мюнхена, і ті, що їх збирав звідусіль сам Мирон Сагайдак. Музей родини Стецьків було відкрито у 2002-му році. Тоді ж було освячено і пам’ятник видатному діячу українського національно-визвольного та державницького руху Ярославу Стецьку. Саме пан Мирон зробив і проект постаменту, за яким талановитий скульптор Олесь Маляр виготовив фігуру, а профінансувати його спорудження допомогли вихідці з села в діаспорі та тернопільські меценати. За великий внесок у благородну справу увічнення пам’яті славних синів українського народу Мирон Сагайдак отримав відзнаки від обласних відділень товариства «Просвіта» та Братства вояків ОУН-УПА «Лисоня».

А ще до 106-ї річниці з дня народження видатного діяча українського національно-патріотичного руху Ярослава Стецька в тернопільському видавництві «Мандрівець» вийшла унікальна книга «Ілюстрована історія села Великий Глибочок» авторства Мирона Сагайдака — фотоальбом-енциклопедія з опублікованими результатами міжнародних археологічних експедицій на території Великого Глибочка впродовж багатьох років. У книзі вперше висвітлено історію походження назви села. На її сторінках — багато розповідей та світлин про історичні події від заснування села до сьогодення.
…Здавалося б, одна людина, одне життя, але ж ні. Мирон Сагайдак за свої 75 років встиг зробити стільки, що й на кілька життів вистачило б!

І сьогодні його очі не втратили того яскравого вогника, того нестримного бажання залишити по собі добру пам’ять для прийдешніх поколінь. Він є живим прикладом того, як не розгубити себе, а використовувати власний потенціал та енергію на максимум, як не просто існувати, а вдихати життя на повні груди, адже лише так можна відчути його запах сповна.

Ми ж вітаємо шановного ювіляра зі святом і бажаємо міцного здоров’я, безмежного людського щастя, сімейного добробуту. Нехай кожен новий день буде щедрим на успіхи та перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення і благородні справи! Хай і надалі буде плідною ваша нелегка праця на благо рідного краю та держави, твердою віра, непоборною сила духу! Божої благодаті та всіляких гараздів вам і вашій родині на многії і благії літа!

Колектив редакції газети Подільське слово

Коментарі вимкнені.