На Бучачині громада села своїми силами добудувала дитячий садочок (фоторепортаж)


У селі Звенигород, що у Бучацькому районі, добудували дитячий садочок, який пустував кілька десятиліть. Що найпримітніше, громада за власний кошт спромоглася здійснити всі відновлювальні роботи. Загалом, з сільського бюджету на ці потреби пішло понад півтора мільйона гривень.
З ініціативи сільського голови села Підзамочок Івана Лепака громада села взялася за реконструкцію просторої будівлі, що роками стояла пусткою.
«Ми цілком самодостатня і сильна громада. Це ми довели своєю згуртованістю щодо відновлення дитячого садочку, – зазначив сільський голова Підзамочка (куди входить і Звенигород) Іван Лепак. – Звичайно, що не обійшлося без тих людей, які нас підтримували нас не словом, а ділом.»
Будували садочок винятково жителі села. Це було однієї з умов, яку поставили перед підрядною організацією Іван Лепак.
Більше року тому розпочалися роботи. Перший поштовх для всієї громади дав відомий бучацький аграрій Петро Гадз, який надав техніку для підготовчих робіт. Це був стрічковий завантажувач, за допомогою якого вичистили сміття назбиране за десятиліття. Потім Петро Іванович надав бетонні кільця для облаштування на території виховного закладу власної криниці.
«Коли є така підтримка, легше і розпочати таку нелегку справу. Коли Петро Гадз пригнав техніку, то люди самі почали приходити. Вичистили приміщення, а потім самі викопали криницю,» – додав Іван Лепак.
Голова правління ТОВ «Бучачагрохлібпром» Петро Гадз розповів, що з радістю долучився до ініціативи громади: «До мене підійшов пан Іван Лепак і не просив грошей. Він лиш зауважив, що необхідно збільшити зі сторони нашого підприємства надходження у сільський бюджет. Тому більше року «Бучачагрохлібпром» сплачувало значну частину місцевих зборів саме у казну Підзамочка, аби допомогти добудові виховного закладу. Зрозуміло, що у при потребі надавали як техніку, так і певні будівельні матеріали.»
Раніше у садочок відвідували всього дев’ять вихованців. Сьогодні кімнати уже готові прийняти вісімнадцятьох Звенигородських діток, які досі «тулилися» в місцевій школі (йдеться про підготовчу групу), а три-чотирирічні малюки взагалі не мали змоги відвідувати садок.
«Мені хотілося, щоб таким, яким є село Звенигород, буда вся Україна, – сказав у своєму виступі на відкриті закладу Микола Люшняк. – Доглянуте село, щасливі люди, міцна громада, відповідальний сільський голова! Коли така подія відбувається у селі – це свято для всіх нас. Ці діти будуть своєрідним фундаментом для всієї нашої країни. Адже тут діти отримають свої перші знання, які їм перепадуть вихователі закладу. Відкриття дитячого садочку – це один з багатьох кроків, які потрібно зробити для відновлення українського села. Не зупиняйтесь на цьому. Розбудовуйте своє село, щоб люди верталися назад з міст і їм було приємно жити тут.»

Коментарі вимкнені.