На чемпіонат світу з водо-моторного спорту до Тернополя їхатимуть з різних континентів

Офіційно про дату проведення змагань заявили на прес-конференції президент Національної федерації водо-моторного спорту України Віктор Шемчук та міський голова Тернополя Сергій Надал. Поговорити про особливості проведення цьогорічного чемпіонату з журналістами прийшли також голова спортивного комітету федерації Олексій Чендеков, голова тернопільського осередку федерації Костянтин Маціпура та гість з Естонії – офіційний представник міжнародного водо-моторного союзу UIM Ріхо Уурінг.

Учасники зі всього світу приїдуть до Тернополя, аби показати свої вміння керувати швидкісними човнами і позмагатися за звання чемпіона світу.

За словами Віктора Шемчука, в серпні на Тернопільському ставі пройдуть фінальні змагання чемпіонату світу у класі F-500. Нагороди переможцям вручатимуть очільники міжнародного водо-моторного союзу UIM.

Крім того, на водному плесі Тернополя у ці дні можна буде побачити змагання у класі JT-250, Кубок мера та Кубок Європи на першість «Гідроплан-2000».

Цьогорічні змагання будуть святковими, адже перший чемпіонат світу з водо-моторного спорту проходив на Тернопільському ставі рівно 25 років тому.

Для проведення чемпіонату світу на воді, за словами Віктора Шемчука, не використано жодної копійки з міського бюджету. Кошторис проведення такого масштабного заходу не перевищить минулорічні витрати, оскільки федерація залишила в Тернополі всю інфраструктуру ще з минулорічних змагань. Однак амбітним тернопільським бізнесменам запропонують зайняти місце титульного спонсора, з брендом якого поєднували б чемпіонат світу в Тернополі.

За словами міського голови Сергія Надала, Тернопіль покаже не гіршу готовність до проведення змагань, ніж минулоріч.

«Сьогодні ми з приємністю можемо оголосити дату проведення чемпіонату світу на Тернопільському ставі – 25-26 серпня. Не пройшли дарма ті заходи, які були організовані в Тернополі минулого року. Завдяки успішному проведенню чемпіонату Європи з водо-моторного спорту на Тернопільському ставі ми вибороли право цьогоріч приймати чемпіонат світу. Місто має в планах провести реконструкцію Набережної, зробити заміну огорожі, капітальний ремонт містків, підготувати пагорби та схили в парку під розміщення трибун, обладнати місця для зручного спуску та паркування катерів та моторних човнів, викласти асфальт та бруківку, здійснити ряд інших заходів у підготовці міста до чемпіонату, – зазначив міський голова Сергій Надал. – Представники федерації та водо-моторного союзу подивилися Набережну, при її підготовці ми врахуємо і їхні побажання та вимоги. На реконструкцію Набережної частину коштів ми закладали у міському бюджеті, більшу частину сподіваємося отримати з Держбюджету. Проектна документація уже розроблена, також маємо попередні погодження з адміністрацією. Спільними зусиллями зробимо все можливе, аби провести світові змагання у Тернополі на найвищому рівні».

Про офіційну кількість команд, за словами Віктора Шемчука, говорити ще рано. Однак інтерес до змагань – досить високий.

«Інформація про проведення чемпіонату в Тернополі була ще в жовтні минулого року. Безсумнівно, що інтерес до змагань – досить високий. На даний час Федерація на 80% попередньо може прогнозувати присутність на чемпіонаті учасників з країн Європи, Росії, Пострадянських республік, і навіть Південної Африки та Еквадору. Приємно, що Тернопіль привертає все більшу увагу у світі водо-моторного спорту. Завдяки зручному розташуванню та можливості безвізового в’їзду в Україну у Тернополі можуть «зводити рахунки» спортсмени і Сходу, і Заходу. Щоб спростити приїзд учасникам з далеких країн федерація готова надавати допомогу в транспортуванні човнів. Оскільки минулого року у зв’язку з проведенням чемпіонату Європи на воді готелі були переповнені і радіусі 50 км від Тернополя, то цьогоріч є прохання замовляти номери заздалегідь», – зазначив Віктор Шемчук.

Організатори чемпіонату запевняють, що під час змагань будуть дотримані всі вимоги безпеки на воді. Найближчим часом розповсюдять адванс-програму чемпіонату, де буде передбачена програма культурних та спортивних заходів, і технічний регламент – з інформацією для команд-учасників.

-1 thoughts on “На чемпіонат світу з водо-моторного спорту до Тернополя їхатимуть з різних континентів

  • 09:23 | 9.04.2012 о 09:23
    Permalink

    це найкращий захід за всю історію міста. хіба що Дні Європи 2009 року, але видовще тоді було заслабке. а тут шоу має бути грандіозне. успіхів владі, щоб все реалізувати

Коментарі вимкнені.