На донецький євромайдан прийшов тернопільський вертеп та місцеві тітушки

Вже вдруге на Донеччину завітав проект “З вертепом на Схід”: декілька днів по містечках регіону виступала з піснями та колядками молодь Тернопільщини. Завершальний концерт відбувся 9 січня на донецькому Євромайдані біля пам’ятника Шевченку.

Проект неполітичний, його мета – нагадати жителям Сходу призабуті традиції предків. Молодь заходу України виступала у сільських клубах та школах, співала на прохання прихожан у церквах. Учасниця вертепу, член Товариства українських студентів-католиків “Обнова” Марічка Чемерис розповідає: “Подобається на Донеччині, тут дуже відкриті люди, вони раді почути хоча б декілька колядок, і ми прагнемо подарувати їм радість Різдва. У Тернополі на це свято люди співають, організовують вертепи. Кажуть, на Донбасі такого нема, але ми бачили дітей, які колядують”.
Трохи раніше за вертеп на донецький Майдан прийшли противники євроінтеграції. Близько 30 хлопців стали під пам’ятником Шевченку з плакатами “Лидеры Евромайдана, вы геи или “да»?”, “Донбасс против гомосексуализма» тощо. Один з координаторів акції, керівник громадської організації “Рада народу” Олексій Шинкаренко каже: “Ми ні за владу, ні проти влади, ми – за здоровий спосіб життя та проти гомосексуалізму. Ми проти Євромайдану як такого, бо нема чого страйкувати, треба працювати: у шахту йти, становитись біля верстату, плавити метал. Україна не готова до євроінтеграції економічно, це буде важко для нижчих прошарків населення”.

alt

Учасники донецького Євромайдану запрошували опонентів разом співати гімн України та дивитись виступ вертепу. Представник ВО «Батьківщина», один з координаторів донецького Євромайдану Сергій Чирін зауважує: “Вже два місяці у місті збираються акції за євроінтеграцію. Мітинги проти Майдану можу назвати тільки провокацією влади: ніколи не бачив стільки міліції, стільки хлоп’ят сумнівної зовнішності та приватних відеозйомок навколо. Але наш Євромайдан великий, ми проводимо запланований захід і не заважаємо іншим. Нещодавно ми створили робочу групу, яка займатиметься реєстрацією обласного представництва всеукраїнського об’єднання “Майдан”.

Донецькі акції за євроінтеграцію щоденні та безстрокові, люди збираються біля пам’ятника Шевченку опівдні та о шостій вечора. 10 січня активісти планують зробити фотовиставку, 12 січня на Євромайдані Донецька виступатиме рок-гурт “Гайдамаки”.

Автор: Марія Прокопенко

Фото: Олександр Єрмоченко

Донецьк

Коментарі вимкнені.