На фестивалі «Дзвони Лемківщини» губернатора Тернопілля В.Хоптяна водили, як Маланку – усі чарчину наливали (фото)

3-4 серпня неподалік Монастириська проходив 15 Всеукраїнський фестиваль «Дзвони Лемківщини». Протягом двох днів на великій та малій сцені виступали артисти та колективи зі всієї України і навіть з-за кордону.

 15-й ювілейний фестиваль походив з неабияким розмахом та розкішшю: містечко Майстрів,  сувенірний ринок, безліч кафе під відкрити небом, атракціони, майстер-класи по виготовленні рушничків, ляльок-мотанок, глиняних сопілок тощо, безкоштовна польова кухня для гостей і ще безліч  інших розваг. Спеціальними гостями цього року були Kozak System.

P.S. Як завжди не можу втриматись від коментування. Фестиваль вдався на славу, адже проходив у спокійнішій атмосфері. Організатори нарешті ввели певний ліміт на кількість номерів, однак порядок виконавців через «прохання і подяки»  таки змінювався. Все-таки реакція на минулорічні зауваження, хоч і незначна, але була.

Виникали певні непорозуміння з рухом автомобілів: не було чітко визначених місць для паркування транспортних засобів артистів і глядачів. Звичайно, було виділене місце для  транспортних засобів учасників, але весь час на ту територію заїжджали автомобілі глядачів. Регулювальникам слід на це звернути більше уваги, адже через таку деталь  виникали суперечки і конфлікти.

А зараз зроблю маленький ліричний відступ: на свято завітав сам пан Хоптян! І водили його містечком Майстрів, як ото Маланку водять на зимові свята – разом зі свитою запрошують в кожну хату, чарчину наливають, наїдками вгощають. І все би нічого, розумію, начальство приїхало, але у своєму супроводі пан Хоптян мав дебелих молодиків, які відсували люд смертний, аби хто, боже збав, яйцем не вцілив(а ніхто б і не поцілив, бо на такі фестивалі приїжджають люди з певними моральними принципами). І мене так відсунули коли я захотіла сфотографувати нашого губернатора.  Нічого, наступного разу візьму з собою посвідчення, хоча навряд чи воно мені поможе.  Тому звертаюся до Валентина Хоптяна – менше пафосу Панове! Будьте ближчими до простого люду.

Знаєте, в цьому явищі є парадокс: всі ці губернатори, мери, «голови», президенти, депутати – вони мають служити народу, але народ чомусь служить їм. І хоч закидайте мене зараз камінням, але це ми винні! Вдома поки ніхто не чує і не бачить ми нарікаємо, глузуємо, обіцяємо стати до дій, нарешті не мовчати і почати говорити правду в очі, але коли діло виходить на люди ми з посмішкою на обличчі, хлібом-сіллю в руках кланяємося нашим верховним вождям. Чому вождям? – Бо це ми їм дали таку владу.

На кінець знову повернуся до фестивалю «Дзвони Лемківщини».  Цього року я направду більше відпочивала, аніж працювала. Настрою мого не зіпсували навіть добре «налимарені» компанії.  Гостей, які завітали на фестиваль було майже вдвічі більше, ніж минулого року. Про це свідчили кілометрові лінії автомобілів, що стояли біля головної дороги, сотні наметів,  черги до води… і знаєте,  майже всі у вишиванках! Просто неможливо описати ту енергетику,  яка панувала на «Дзвонах Лемківщини».  Якщо організатори будуть старатися щораз краще – то фестивалю таки бути!

                          Текст, фото Анна-Лілія Кокора

-1 thoughts on “На фестивалі «Дзвони Лемківщини» губернатора Тернопілля В.Хоптяна водили, як Маланку – усі чарчину наливали (фото)

 • 09:13 | 6.08.2013 о 09:13
  Permalink

  А що ж це Ви не розказуєте людям – “смертним” – як Кайда розважався на фестивалі, перепиваючи горілочку, чи інша наша “еліта”??… Пишіть все і ПРО ВСІХ!! Так гарно все гіперболізували! Ах…ну ж звичайно…пан “Власник” газеточки прикриває своїх!

  • 10:23 | 6.08.2013 о 10:23
   Permalink

   Вибачте, нажаль Кайди не бачила. Якби побачила то написала б, не сумнівайтесь. Я думаю, всі прекрасно розуміють, що наше керівництво дуже файно святкувало.

  • 13:42 | 6.08.2013 о 13:42
   Permalink

   Валентин Антонович, то Ви?
   Якщо Ви, то розписуйтесь за себе, а то зразу задлисьте Кайду.
   Чи Ви побачили шо він випиває, то і Вам можна?

   • 13:58 | 6.08.2013 о 13:58
    Permalink

    Дякую, Олексо, Вам за підтримку, я думаю всі здогадались хто і від кого залишає коментарі. Ще раз дякую!!!

 • 11:51 | 6.08.2013 о 11:51
  Permalink

  Чого ж ти авторко більше відпочивала в відрядженні ніж працювала, та щей без посвідчення. Думаю що і сама би “налимарилася” якби на халяву давали.
  І до твого відома – немає в Україні таких посад як губернатор.
  От такі ми українці, св”ято на славу, але як когось не обісрати…

  • 13:13 | 6.08.2013 о 13:13
   Permalink

   Шановний пане Любомире, до Вашого відома, немає більшого щастя ніж робота, на якій відпочивають. Я пишу саме тро те, коли робота приносить задоволення . Думаєте мені не наливали? =) а чому я посвідчення не взяла? А навіщо? Хіба на фестиваль була офіційна акредитація? Даруйте Вельмишановний, якщо я ненароком образила Вас, але Ви мабуть не добре зрозуміли те, що я написала. Суть не в тому, напився хтось чи ні, а у ставленні влади до людей.
   P.S. Спасибі, що виправили мене, щодо губернатора.

 • 13:07 | 6.08.2013 о 13:07
  Permalink

  Святом задоволена!!! Дуже задоволена статтею пані Анни-Лілі, пам’ятаю статтю минулорічну, організаційний комітет спрацював, молодці! Особлива подяка польовій кухні. Мариндю забула вдома, та не дали вмерти з голоду.

Коментарі вимкнені.