На обласний архів у Барни бракує грошей

Працівники обласного архіву зможуть перейти на роботу у нове приміщення вже наступного року. Так стверджують посадовці облдержадміністрації. За їхніми словами, повністю готові до роботи будуть перші два поверхи нової будівлі та декілька поверхів для сховищ документів.
– За 5 мільйонів гривень капітальних видатків, які ми отримали цьогоріч на добудову обласного архіву з держбюджету, завершимо два перші адміністративні поверхи та декілька поверхів для сховищ документів, – повідомив Віктор Кузяк, начальник управління капітального будівництва ТОДА. – Всі приміщення обласного архіву готові на 70%. А два поверхи постараємось ввести в експлуатацію. Вже запущені котли опалення, робітники можуть спокійно продовжувати ремонт і в зимовий час. Із 5-ти мільйонів освоєно вже більше трьох. Решту також реально використати до кінця грудня. Тож на наступний рік архів зможе звільнити приміщення костелу, і перейти у нове. І в процесі роботи поступово будемо завершувати ремонти. Загалом на завершення об’єкту треба ще 30 мільйонів гривень. Левова частка з них, приблизно 20 мільйонів, складає обладнання: стелажі. Адміністрація прийняла рішення спростити і здешевити вартість стелажів. У кошторисі були закладені фінські стелажі, замість них будуть закуплені українські. Таким чином вдасться зекономити 8-10 мільйонів гривень.
Навіть з економією коштів на стелажах для завершення споруди необхідно буде ще 20 мільйонів гривень. Чи знову з держбюджету виділять таку суму невідомо. В обладміністрації розраховують, що кошти на добудову закладуть в обласному та міському бюджетах.

За Збручем

Коментарі вимкнені.