На реалізацію цього проекту тернопільський університет отримає 500 тис. гривень з держбюджету

Молоді науковці Тернопільського національного економічного університету перемогли у конкурсі наукових робіт Міністерства освіти і науки України, повідомля прес-служба ТНЕУ.

79 наукових розробок молодих вчених, що перемогли у Конкурсі проектів молодих вчених будуть фінансуватися за рахунок коштів державного бюджету. Для цього державою виділено 12 млн грн. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час фінального засідання 15 серпня 2016 року Конкурсної комісії з відбору проектів молодих вчених, які працюють (навчаються) у вищих навчальних закладах та наукових установах у сфері управління МОН.
Однією з кращих визнана робота молоді з Тернопільського національного економічного університету «Математичне та програмне забезпечення для контролю забруднення атмосфери автотранспортом». На реалізацію цього проекту заклад отримає 500 тисяч гривень з державного бюджету. Вже цього року буде виділено 250 тисяч гривень.
Автори проекту виходили з того, що використання палива транспортним сектором в усьому світі зросло на 50% за останні десятиліття. Причинами цього є розвиток економіки та підвищення добробуту населення. Викиди вуглекислого газу в результаті спалювання органічних видів палива для роботи транспортних засобів ще в 1990 році становили одну п’яту сукупних викидів. Автотранспортній галузі належить найбільша частина цих викидів – близько 80%. Викиди шкідливих речовин з відпрацьованими газами автотранспорту становлять третину загального обсягу забруднення атмосфери в Україні. У проекті представлено математичні моделі просторової інвентаризації викидів парникових газів для транспортного сектора на рівні елементарних ділянок та описано особливості їх практичної реалізації за допомогою розробленої комп’ютерної програми. Практична цінність результатів полягає у тому, що створене програмне забезпечення можна використати для будь-якої області, а отримані кадастри викидів будуть корисними для владних структур для аргументованого планування природоохоронних заходів.

Коментарі вимкнені.