На старті нових об’єднань: Романівка обрала смт Великі Бірки, а с. Ангелівка — Байковецьку ОТГ

Громадські слухання в с. Романівка.

Вчора, 22 липня, у селах Романівка та Ангелівка Тернопільського району відбулись громадські обговорення у формі громадських слухань про утворення ОТГ з центром у смт Велики Бірки, або приєднання цих сіл до вже діючої Байковецької ОТГ.

“Великобірківська селищна рада впродовж 2015-2018 рр. тричі письмово зверталась з цим питанням до Романівської сільської ради, проте, обговорити це питання і прийняти відповідне рішення громади цих сіл спромоглися тільки тепер., — повідомляє Великобірківський селищний голова Роман Маелюх. — Про громадські слухання з приводу утворення ОТГ Романівська с.р. оголосила, як і належить, заздалегідь, розмістивши відповідне оголошення в районній газеті, також проводились робочі наради з приводу утворення спроможної Великобірківської ОТГ між сільськими головами і керівництвом району в Тернопільській райдержадміністрації. Тому до сільського клубу в Романівці прийшло чимало небайдужих людей, які наперед були добре проінформовані про суть питання і мали вдосталь часу обговорити його між собою для прийняття зваженого рішення. В результаті обговорення, що тривало впродовж двох з половиною годин, мешканці Романівки, відкритим голосуванням, більшістю голосів підтримали утворення ОТГ з центром у Великих Бірках, про приєднання до Байковецької ОТГ проголосували тільки 9-ро людей. 

За словами Романа Мацелюха громадські слухання в Ангелівці відбувались під відкритим небом, у дворі Ангелівської ЗОШ, позаяк сільський клуб і навіть спортзал школи тривалий час перебувають на ремонті, про що з невдоволенням на початку обговорення, висловлювали чимало нарікань мешканці села. Реєстрація мешканців Ангелівки відбувалась з грубими порушеннями, у реєстраційну відомість заносились тільки прізвища людей, які приходили і відходили кудись від місця проведення громадських слухань, без власноручних підписів про їх присутність. Встановити кількість учасників слухань чи їх приналежність чи місце реєстрації не вбачається можливим.

— На відміну від мешканців Романівки люди, що прибули на громадські слухання, були наперед налаштовані на приєднання до Байковецької ОТГ, про що відкрито завляли, — розповів Роман Мацелюх. — Прикро, але ті, хто мав іншу думку, висловлювали її з острахом, в стороні, побоючись висловити її відкрито і під час голосування залишили місце зборів. В результаті обговорення і голосувння більшість підтримала приєдння до Байковецької ОТГ. На питання про те, скільки проголосувало “За”, відповіді я так і не отримав.

Фото Романа Мацелюха.

Коментарі вимкнені.