На суддю Оксану Мартиць, яку підозрюють в обслуговуванні тернопільського мера, подали скаргу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Відповідно до ст. 106 Закону «Про судоустрій і статус суддів» представники громади Тернополя подали скаргу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на дії судді Мартиць Оксани при ухваленні судових рішень, – пише Політерно.

Йдеться про системну однобокість прийнятих рішень суддею Тернопільського окружного адміністративного суду Мартиць О. І, яка призвела до умисного або внаслідок грубої недбалості допущення суддею Мартиць О.І., яка ухвалила судове рішення, порушення прав і основоположних свобод або інше грубе порушення закону, що призвело до істотних негативних для здійснення правосуддя, наслідків.

Зокрема, в ухвалі від 25 липня 2018 року, всупереч волі більшості мешканців с. Великий Глибочок про приєднання до Білецької ОТГ та вищим нормативно правовим актам, суддя Мартиць задовольнила забезпечення позову трьох осіб щодо скасування рішення Великоглибочецької сільради, що призвело до умисного або внаслідок грубої недбалості допущення суддею порушення прав людини. Таким чином суддя Мартиць знехтувала 170 голосами мешканців села, які виступили за вищевказане об’єднання. Нагадаємо проти приєднання до Білецької ОТГ висловились лише 21 людина, у той час, як за приєднання до Тернопільської ОТГ не проголосував жоден мешканець села під час громадських слухань, які проводились двічі. Своїм рішенням суддя Мартиць обмежила право добровільного об’єднання громади в ОТГ.

В ухвалі від від 30 липня 2018 року, всупереч волі громадян та вищим нормативно правовим актам, суддею Мартиць О.І. відмовлено в задоволенні забезпеченні адміністративного позовної заяви до Тернопільської обласної ради про визнання протиправним та скасування скандального  рішення сесії Тернопільської обласної ради від 29.03.2018 року №930 про реорганізацію шляхом злиття з ТЗОШ №21 школи мистецтв ім. Герети.

Як стало відомо, ключовим в розгляді даного питання є той факт, що позивач повідомив головуючого суддю, що чергова сесія Тернопільської облради відбудеться 09.08.2018 року, що в рази підвищує загрозу прийняття відповідачем нових рішень, що істотно ускладнить і навіть унеможливить ефективний захист та поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся в суд.

Слід зазначити, що на ухвали від 25 липня та 30 липня, які приймались суддею Мартиць О.І. наразі подано апеляційні скарги, які чекають свого розгляду суддями вищої інстанції, проте, зважаючи на абсурдність рішень, які прийняла вищезгадана суддя, а також на її системну однобокість у прийнятті рішень, що суперечить нормам Законів України, натомість задовольняє потреби місцевої влади в лиці Тернопільського голови Сергія Надала, громада і вбачає за необхідність звернутись на дії судді Мартиць О.І. до ВККСУ  і просить здійснити подання на звільнення судді Мартиць із займаної посади на підставі ст.. 106 ЗУ «Про судоустрій та статус суддів».

В юридичних колах Тернопільщини більш ніж переконані, що суддя Мартиць при прийнятті цих рішень координувала свої дії з головою Тернопільського окружного адміністративного суду Баб’юком Петром Михайловичем, сином скандально відомої депутатки від «Свободи» та близької до мера Тернополя бездипломної Марії Баб’юк. Зважаючи на особисті інтереси Сергія Надала у вищезазначених питаннях, жодного подиву дії підлеглих кишенькового голови адмінсуду не викликають – у Тернополі злагоджено діє корумпована чиновницько-суддівська спайка, котра контролює прийняття усіх доленосних рішень не тільки в місті але й в області.

Коментарі вимкнені.