На Тернопіллі хочуть закрити десять шкіл

Держава відмовляється фінансувати школи, де навчається менше двадцяти п’яти учнів. В області є десять таких навчальних закладів. До першого вересня їх, скоріш за все, чекає закриття.

У департаменті освіти і науки облдержадміністрації кажуть, що забезпечення малокомплектних шкіл є надто затратним для бюджету. І крім того, якість освіти у таких навчальних закладах не відповідає сучасним вимогам.

«У нашій області є десять шкіл, де навчається менше двадцяти п’яти учнів. І з першого вересня держава їх не буде фінансувати. Фінансування або перейде на місцеві бюджети, або школи реорганізують у початкові. Навіть у малокомплектних школах працює до двадцяти вчителів. На різні предмети має бути кваліфікований спеціаліст. Тому це економічно невигідно забезпечувати існування таких шкіл. Оскільки на одну дитину у таких школах витрачається до тридцяти тисяч гривень, коли держава виділяє до десяти тисяч гривень», – відзначила директор департаменту освіти і науки ОДА Ольга Хома.

Чи ліквідовувати школи, вирішуватиме територіальна громада. Оскільки на її плечі ляже фінансування таких навчальних закладів.

За Збручем

Коментарі вимкнені.