На Тернопільщині віруючі попросили захисту у Правого сектору

Мешканці села Колосова Кременецького району на Тернопільщині звернулися до місцевого осередку Правого сектору по допомогу. На час проведення богослужіння віряни попросили захищати їх від можливого приїзду “тітушок”, яких зазвичай організовують представники УПЦ Московського патріархату у випадку суперечок з віруючими УПЦ Київського патріархату. Про це ІБ “Правий” розказав керівник Тернопільського осередку Правого сектору Василь Лабайчук.

У селі виник конфлікт за приміщення церкви між представниками Української православної церкви (МП) та Української православної церкви (КП). Як розказав Лабайчук, з 200 дорослих мешканців села – 150 висловилися за перехід під юрисдикцію Київського патріархату, вони подали всі документи, але облдержадміністрація дуже довго гальмувала процес реєстрації громади.

“28 вересня громада УПЦ КП зібралася на богослужіння перед церквою і дала владі тиждень часу для вирішення справи. Якщо влада не дасть дозволу служити – то громада забере храм, бо це її церква”, – сказав Лабайчук.

При цьому, за його словами, кілька жіночок-прихильниць Московського патріархату хотіли перешкодити богослужінню, але люди самі вивели їх з двору церкви.

“Наші хлопці були, але вони з машин не виходили. Ми в кожному випадку приїжджаємо, де утворюється нова громада Київського патріархату – бо “Московська церква”  привозить “тітушок” і вони просто людей б’ють. Щоб вони не мали змоги бити, ми приїжджаємо і надаємо людям свій захист”, – розказав Лабайчук.

Він зазначив, що облдержадміністрація повинна була ухвалити розпорядження про почергове користування храмом, але поки не зробила цього, тому люди й звернулися з ультиматумом до влади.

Він додав, що церква в с Колосова є приватною власністю священника Московського патріархату, що є кричущим порушенням закону, бо культова споруда, яка належить громаді села, не може бути приватною власністю.  Зараз суд розглядає справу про привласнення храму, а люди очікують принаймні рішення облдержадміністрації про почергове проведення богослужіння.

Нагадуємо, раніше Інформаційний відділ УПЦ МП заявляв про те, що представники Правого сектору на Тернопільщині брали участь у конфлікті за храм в селі Колосова.

Коментарі вимкнені.