На Тернопільщині викрили резонансний злочин

У Чорткові розповідають, що місцевий 29-річний бізнесмен чимало заборгував своїм знайомим, тож мотивом злочину могли стати тільки гроші. Сам підозрюваний на це відповіді не дає. А от що спонукало стати спільником важкого злочину 30-річного жителя Гусятинщини – невідомо.

Як розповів заступник начальника Чортківського відділу поліції-начальник слідчого відділення Анатолій Мельник, злочин був ретельно спланований. Зі свідчень підозрюваних, вони планували позбавити життя потерпілого. Тому в основу кримінального провадження, розпочатого щодо зловмисників, лягло дві статті Кримінального кодексу – замах на вбивство з корисливих мотивів (частина друга пункт 6 статті 115 ККУ) та розбійний напад, спрямований на заволодіння майном в особливо великих розмірах (частина 4 статті 187 ККУ).

Як повідомив начальник Головного управління Національної поліції Тернопільщини Олександр Богомол, робота щодо розкриття цього резонансного злочину була настільки оперативною та масштабною, що правоохоронцям вдалося не допустити виїзду за кордон одного з підозрюваних, а, за інформацією поліцейських, чортківчанин мав намір втекти до Росії. Переслідували оперативники його майже по всій території України. Загнаний в глухий кут , зловмисник шукав укриття і на Франківщині, і в Дніпропетровську і на Вінничині, де в одному з населених пунктів Гайсинського району його було затримано. Що уникнути покарання йому не вдасться, бізнесмен чітко усвідомлював, бо потерпілий його добре знав.

Аби встановити особу іншого зловмисника, котрого потерпілий раніше ніколи не бачив і не встиг розгледіти до моменту, коли той закинув йому на голову петлю з металевого тросу, поліцейським теж довелося докласти чимало зусиль. Врешті, з’ясувалося, спільником чортківчанина був житель Гусятинщини. Саме йому належала автівка марки «Шкода Октавія» на якій нападники приїхали на зустріч з жертвою, саме в салоні цього авто планувалося вбивство і саме 30-річний чоловік взяв на себе роль ката.

Як встановили правоохоронці, одразу після невдалого замаху, але з омріяними грошима, сумку з якими нападники зірвали з потерпілого, коли той виривався з металевої петлі, злочинний дует взяв курс на Франківщину. Проте довго в сусідній області не затримався. Повернувшись на Чортківщину, зловмисники зупинилися у селищі Нагірянка, в родичів одного з них. Там поділили гроші, і домовилися, що швагро спалить автівку, в якій планувалося вбивство і про яку знали правоохоронці. Останній виконав прохання зловмисників. За сім кілометрів від населеного пункту, в полі, поліцейські застали дотліваюче заднє колесо іномарки. Машина згоріла вщент.

У цей час 29-річний чортківчанин був ще в бігах, а його спільник, впевнений, що про нього поліцейським нічого не відомо, спокійно ходив вулицями рідного села.

За три доби поліцейські уже допитували підозрюваних. Нині 29-річний чортківчанин та його спільник арештовані.

Коментарі вимкнені.