На Тернопільщині за умисне невиконання рішення суду чоловік сів за грати

Колегія суддів апеляційного суду Тернопільської області залишила без задоволення апеляційну скаргу захисника Михайла П., якого Заліщицьким районним судом засуджено до 1 року 6 місяців позбавлення волі за умисне невиконання рішення суду, що набрало законної сили.
Так, згідно з рішенням апеляційного суду Тернопільської області від 20 вересня 2012 р., постановлено стягнути з Михайла П. за договором позики 215 тис. 599 грн. боргу на користь Миколи С. та понад 3 тис. 233 грн. судового збору.
На виконання даного рішення, Заліщицьким районний судом видано та направлено для виконання державній виконавчій службі Заліщицького районного управління юстиції 2 виконавчі листи, на підставі яких відкрито виконавче провадження. Відповідні постанови були вручені особисто Михайлові П., і його ознайомлено з вимогами ст.12 Закону України «Про виконавче провадження», а саме, що боржник зобов’язаний надавати державному виконавцю достовірні дані про свої доходи та майно, у тому числі про майно, яким володіє спільно з іншими особами.
Тим не менш, 15 січня 2014 р. Михайло П. продав належне йому на праві власності приміщення, а отримані від реалізації кошти в сумі 97 тис. 845 грн. витратив на власний розсуд.
Таким чином, понад 3 роки обвинувачений умисно не виконував рішення суду, не сплативши потерпілому Миколі С. жодних коштів
Перевіривши матеріали справи, заслухавши доводи апеляційної скарги та думку потерпілого, котрий вимагав застосування більш суворого покарання до обвинуваченого, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно кваліфікував дії Михайла П. за ч.1 ст. 382 КК України та, з урахуванням усіх обставин справи, виніс законний та обгрунтований вирок.

Варто зазначити, що ч. 1 ст. 382 КК України передбачає покарання у вигляді: штраф від 500 до 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі строком до 3-ох років.

Коментарі вимкнені.