На тернопільському стадіоні проходять видовищні бої в багнюці (фото)

Протягом кількох днів у Тернополі на центральному стадіоні проводилися футбольні матчі. Не завжди спортсменам щастило із погодою. Тому те, що побачили фанати під час матчу 1/16 Кубка України між «Нивою» і «Украгрокомом» не завжди нагадувало футбол, а скоріше бої в багнюці.

Як ми бачимо на фото газон на міському стадіоні в Тернополі перетворився в суцільну багнюку. І таким він став ще до початку матчу.

Як після матчу зауважив Ігор Яворський: «Футбольне поле – це наша біда». Проблеми з газоном у Тернополі вже давно і керівництво стадіону не прагне їх вирішити.

Але чому цього разу поле було в такому, як ніколи, жахливому стані? Навіть на весні проблем було набагато менше. Ігор Яворського зазначив: «Випав дощ і поле стало м’яке та вологе. Це дозволило м’ячу котитися по полі, важко, але котитися. Футболістам було легше його приймати». З одного боку тренер правий дощ вирішив проблеми «бетонності» газону, але з іншого фактично його знищив.

Але невже винен тільки дощ?

За ШІСТЬ днів на тернопільському стадіоні було зіграно П’ЯТЬ матчів:

  • 21 вересня ФК «Тернопіль» зіграв матч Другої Ліги із  Славутичем (2:1);
  • 24 вересня жіноча збірна України з футболу WU15 провела товариський матч проти однолітків із Білорусії (4:1);
  • 25 вересня «Тернопіль» в 1/16 Кубка України приймав «Полтаву (4:3); (матч тривав не звичні 90 хв., а 120)
  • 26 вересня другу товариську гру з Білорусією зіграла збірна України (1:1);
  • 26 вересня «Нива» приймала «Украгрокомом» (3:0)

 

Чотири з цих матчів було зіграно за три дні. І навіть у день матчу «Ниви» (гра розпочалась о 19:00) на полі грали збірні України і Білорусії (гра розпочалась о 13:00). Фактично «Нива» отримала тільки три години для підготовки поля. Варто зауважити що саме зусиллями ФК «Нива» стадіон готувався до матчу, про що говорив і Ігор Яворський, а не працівниками стадіону.

Перше питання – чи потрібна «Нива»  комусь у Тернополі. Бо наразі крім вставляння палок в колеса більше нічого не видно.

Друге питання – чому ФФУ замість допомагати клубу, створює проблеми. Я за розвиток українського футболу і не тільки чоловічого, а й жіночого. Мене тішить що у нас появилась жіноча збірна віком до 15 років. Тішить що матчі проводяться в регіонах і зокрема в Тернополі. Але можна було б врахувати при підготовці навчально-тренувального збору збірної, що в ці дні у Тернополі гратимуть матчі Кубка України. Чому не провести НТЗ у Івано-Франківську або Калуші? Франківщина втратила всі свої професійні клуби і приїзд навіть юніорської збірної викликав би зацікавленість фанатів, на відмінну від Тернополя. Взагалі в Тернополі грає дві команди, які показують досить непоганий і навіть цікавий футбол. Тернополяни ситі футболом і їм давно пора привозити молодіжну збірну України з футболу.

Скажете що 15-річні дівчата не могли так знищити поле щоб воно перетворилось у багнюку. Цілком погоджуюсь! Вони його не знищила, але не дали його якісно підготувати. Плюс такий матч теж є додатковим навантаженням для поля.

Зараз проблема поля на «міському» стадіоні постала як ніколи гостро. Чемпіонат Другої Першої ліги в самому розпалі, в Тернополі буде зіграно ще два матчі Кубка України. І якщо негайно не вирішити цю проблему то стадіон можуть і дискваліфікувати, а матчі тернопільським командам прийдеться грати або на виїзді або готувати у Тернополі резервний стадіон.

Тому в майбутньому хочеться щоб між керівництвом стадіону, керівництвом міста, федерацією футболу і «Нивою» було більше порозуміння. І всі чітко розуміли, що вони розвивають футбол і не потрібно свої особисті і політичні інтереси ставити вище ніж футбол.

 

Коментарі вимкнені.