Найбільший в Україні орнамент вишиванки вартує, як ремонт двох під’їздів у Тернополі (фото, відео)

Непримітний паркан товарного депо по вул.Бродівській відсьогодні став рекодом України. Не тому, що він найдовший чи найвищий в країні, а тому, що на ньому намалювали найбільший орнамент вишиванки. Так, чорно-червоні візерунки простяглися на 220 метрів вздовж дороги. Висота орнаменту – 150 см.

Презентували сьогодні своє яскраве творіння двоє тернополян: “Прометей” – Олег Голубович та Андрій Васильчишин. Саме ці хлопці два місяці тому представляли свій перший рекорд України – найбільшу намальовану абетку. Сьогодні ж поруч з авторами ідеї стояли ще й меценат Тарас Демкура та депутат Ігор Дулеба. Останній наголосив, що фінансову підтримку рекорду надавав і Ігор Гуда.

“Вишитий” паркан = ремонт у двох під’їздах

Депутат міської ради Ігор Дулеба розповів, що всю пророблену роботу над парканом можна вважати рівнозначною ремонту двох під’їздів у дев’ятиповерхівці. Адже паркан спочатку відчищали від грибка та бруду, потім грунтували, двічі білили і лише потім наносили візерунок. Депутат каже, що завдяки цьому проекту він побачив, що кошториси, які ЖЕКи складають на ремонт під’їздів – завищені.

– Тепер я побачив, скільки реально коштує квадратний метр ремонту під’їзду. І всі кошториси ЖЕКів є неправильні. Площа цього паркану – це два дев’ятиповехові під’їзди повного ремонту. За таку суму, яку ми потрапили, із залученням трьох людей, за сім днів можна зробити ремонт під’їздів, та ще й з орнаментом.

Вишиванка об’єднує діаспору, Тернопіль, бізнес та політику

Ініціатор та головний виконавець художніх робіт Олег Голубович розповів, чому намалював саме вишиванку.

– Вишиванка – це оберіг. Тому ми ініціювали цей рекрд не тільки для того, щоб оберігати місто, а й  створити красу на фоні дещо сірої буденності.  Ця стіна є найбільшою, найвидимішою серед всіх стін чи плит, які є у Тернополі.

Ігор Дулеба додав, що інтерес до вишиванки виник у ЗМІ усієї України – до активістів рекорду телефонували газети з різних областей України. ВІн пояснив це тим, що вишиванка – це генетичний код нації, який дозволяє нам всім ставати українцями.

До слова, на презентацію найдовшого орнаменту приїхали і українці діаспори, які зараз гостюють в Тернополі в рамках Конгресу молоді діаспори. Вони змогли долучитися до встановлення рекорду – також спробували домалювати частину орнаменту.

Проявляли свої малярські здібності і депутат обласної ради Степан Барна та успішний підприємець Тарас Демкура. Щоправда їм не вдалося ідеально нанести візерунок – фарба розтікалася.

Довідка: 7 днів, 165 л фарби, 353 м кв. і невідома сума

  • Рівно сім днів від світанку до заходу сонця потратили виконавці на створення класичного орнаменту.
  • Фарби витратили на цю роботу: 120 л білої, 20 л чорної та 25 л червоної.
  • Загалом же орнамент має довжину 228 метрів та висоту 1,55 м.
  • А от скільки коштів вклали у паркан – організатори не зізнаються. Мовляв, меценати на те і є меценатами, аби не розголошувати суми допомоги.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.