Батькові, який зламав ногу власній дитині, дали шанс реабілітуватися

Опікунська рада дала батькові, який під час сварки зламав ногу власній доньці, шанс реабілітуватися. Члени ради вирішили не позбавляти чоловіка батьківських прав. Однак сім’я продовжує перебувати від пильним наглядом служби у справах дітей. За словами начальника служби у справах дітей Тернопільської міської ради Олега Марушія, напруга у сім’ї спала. Обоє батьків перестали зловживати алкоголем, відтак неповнолітнім дітлахам нічого не загрожує, – пише газета “Номер Один”.

10-річний Віталик казав, що його батьки найкращі

Кілька місяців тому Тернопіль здригнувся від жахливої пригоди. Батько чотирирічної Настусі Ковалюк (прізвище та ім’я дійових осіб змінено з етичних міркувань – прим. ред.) напідпитку так виховував маленьку донечку, що зламав їй ніжку. Горе-батьки не звернули уваги на сльози дитини і продовжили пиячити. Отямитись матір змогла тільки через кілька днів. Саме тоді до жінки навідались оперативники.

Гнів батька дівчинка викликала проханням ввімкнути новорічні вогники. Чоловік спав після чергового святкування. Коли дівчинка звернулася до батька вдруге, той зірвався з ліжка і штовхнув її. Дитина впала, а коли спробувала підвестися, він наступив їй на ногу, розповів начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей Тернопільського міськвідділу Андрій Кульчицький. Страшну картину побачили колядники, які й викликали міліцію. Коли правоохоронці приїхали на виклик, Настуся нерухомо лежала на ліжку. Її ніжка дуже розпухла, а дівчинка кривилася від болю. Оперативники викликали швидку допомогу. Медики запідозрили перелом. Доправили дівчинку в дитячу лікарню, де діагноз підтвердили, однак горе-матів відмовилась від госпіталізації. Після того випадку тривалий час Галина з донечкою пролежала в лікарні. У той час її старший син перебував в одному із соціальних центрів. Наразі проти батька порушено кримінальну справу за умисне нанесення важких тілесних ушкоджень.

Мешкає сім’я Ковалюків на масиві «Канада». Із Степаном жінка жила у громадянському шлюбі. Хоча у чоловіка та жінки народилася донечка, вони не поспішали оформляти стосунки. Проживала сім’я у квартирі жінки. Степан у Галини був другим чоловіком. Після першого шлюбу в жінки залишився 10-річний син Віталик. У нього стосунки з вітчимом теж не складалися. З’ясувалося, що батьки дівчинки раніше судимі за нанесення важких тілесних ушкоджень, а чоловік за те, що спричинив смерть потерпілому. Жертвою стала його рідна мати. Після інциденту з Настусею сім’єю зайнялась служба у справах дітей. Її працівники відвідали сім’ю і побачили, що діти зовсім не доглянуті та голодні. Коли хлопчик зрозумів, що маму з сестричкою забирають у лікарню, а він залишається один, почав благати працівників служби у справах сім’ї не забирати батьків. Він переконував, що вони хороші і люблячі.

У службі захисту дітей сподіваються, що вчинок батька – одиничний випадок

Нещодавно опікунська рада розглядала питання про позбавлення чоловіка батьківських прав. Однак питання вирішилось на користь батька, якому члени комісії дали шанс на реабілітацію. Рішення опікунської ради пояснили тим, що ситуація в сім’ї стабілізувалася, а чоловік перестав зловживати алкоголем. За словами Олега Марушія, сім’я Ковалюків під супровід служби у справах дітей потрапила на початку року. Наразі напруга у сім’ї спала, однак працівники і далі продовжують стежити за поведінкою батьків.

– Після інциденту мати певний час перебувала з дитиною у лікарні. На той час хлопчика оформили у соціальний центр, а батька попросили на кілька місяців залишити домівку, аби діти могли оговтатись, – каже Олег Марушій. – Він переїхав до брата. Поки ситуація не стабілізується, працівники служби просили його не повертися додому. Сама жінка виросли у багатодітній сім’ї. Її родина проживає на Львівщині. До жінки приїхали її сестри, які цілком соціалізовані та нормально соціально спрямовані. Вони позитивно вплинули на поведінку матері. Її громадянський чоловік теж не є хронічним алкоголіком – це такий собі побутовий п’яниця. Коли він тверезий, це цілком адекватна та здорово мисляча людина. Зараз чоловік знайшов контакт зі старшим хлопчиком. З позиції часу можна говорити, що це був просто випадок під впливом алкоголю.

Олег Марушій відзначив роботу педагогів навчального закладу, де навчається Віталик, які підтримують дитину не тільки психологічно, а й матеріально.

Ховав їжу сестричці

Те, що ситуація в сім’ї пішла на поправку, замітила і класний керівник Віталика Марія Кравчук.

– Останнім часом хлопчик став спокійнішим. Навчання йому дається не легко. Крім того, дитина важко іде на контакт з однолітками, але Віталик зовсім не агресивний. Хлопчик заляканий, замкнутий у собі. Дуже добре відгукується про свою сестричку та матір. Він їх дуже любить і завжди захищає, – каже Марія Зеновіївна.

Жодних слідів насильства у сім’ї класний керівник не бачить. Мати хлопчика працює двірником. На батьківські збори не приходить, однак класний керівник контактує з жінкою регулярно. Вона цікавиться успіхами сина і по мірі можливості здає гроші на шкільні потреби. Вітчиму хлопчика важко влаштуватися на роботу, тому він допомагає дружині – вони обоє прибирають. Інколи діти самі збирають кошти, щоб допомогти Віталику. Наприклад, нещодавно діти зібрати гроші на окуляри, бо попередні він розбив. Щоправда, зізнається Марія Кравчук, свого вітчима хлопчик трохи боїться.

– Зі слів учня, мама алкоголем більше не зловживає. Ми також приходили до неї разом зі шкільним психологом і переконалися в цьому. Дитині потрібна сімейна атмосфера. Йому образливо, що батьки його товаришів можуть купити дітям різні іграшки чи заплатити за відпочинок, а у нього цього немає. Звичайно, дитина хотіла би бути на рівні зі всіма, однак фінансове становище батьків не дозволяє йому цього, – зазначила Марія Кравчук.

У соціальному центрі «Родина» Віталик прожив три місяці. Тут теж розповіли про незвичайну любов дитини до своєї маленької сестрички. Коли Віталик сідав обідати, їжі на столі не ставало за лічені секунди. Поварі та офіціанти їдальні дивувалися, як таке може буди, щоб дитина так швидко їла. Тільки невдовзі працівники побачили, що хлопчик згортає продукти у пакет і несе сестричці. Тоді вони вирішили піти іншим шляхом: одну порцію віддавати дитині з собою, іншою він обідав у їдальні. Однак у центрі зазначили, що у Віталика виникають конфлікти з однолітками, які насміхаються з нього і користуються тим, що дитини немає кому захистити.

– На жаль, на сьогодні це не єдина сім’я, де дитина відчуває себе зайвою і не відчуває батьківського піклування. Як правило, такі проблеми характерні для зведених сімей, – каже директор соціального центру «Родина» Мирослав Кулеба.  – Діти, за якими не слідкують батьки, зазвичай гірше одягнені, з них глузують та насміхаються однолітки. Якщо у нормальній сім’ї дитина знає, що знайде захист у батьків, то у неблагополучних дитина залишається наодинці зі своїми проблемами.

P.S.: По завершенні підготовки матеріалу до друку журналістам «Номер один» повідомили, що Віталика знову бачили із синцями на тілі. Хлопчик переконував, що він впав і сам вдарився, однак в службі у справах дітей підтвердити, що днями у сім’ї знову трапився інцидент. Його причини та наслідки з’ясовують працівники відповідного підрозділу міської ради. Можливо, опікунська рада поспішила з рішенням не карати батька, а події останніх днів знову змусять її повернутись до цього питання…

Зоряна Гарасимів

Коментарі вимкнені.