Чому риболовля у тернопільскому озері платна?

У Тернопільському гідропарку з’явився атракціон «Любительська риболовля». Озерце, що розташоване у парку – передали підприємцю. Зараз там можна порибалити, правда – платно.

Депутат Тернопільської міської ради від «Партії регіонів» Костянтин Баранов припускає, що з відпочивальників  беруть за це гроші незаконно. Депутат навідався на водойму, прихопивши з собою вудку. Одразу при вході на територію під вивіскою «Клуб спортивно-любительської риболовлі» його зустріли два привітних молодих хлопці, які розповіли, що за риболовлю на одну вудочку треба заплати 15 грн., при цьому ще 25 грн. потрібно доплатити за спійману рибу вагою до 1 кг., якщо ви бажаєте її забрати з собою. В іншому випадку рибини треба відпустити. Як повідомили працівники, у водоймі водяться коропи, лящі та карасі. Також на загородженій території встановлено альтанки, лавочки по всьому периметру, мангали – все, чого душа бажає для змістовного відпочинку. На запитання, чи законно вони працюють, хлопці порекомендували звернутись до керівництва й одразу передали слухавку представнику ВО «Свобода» Олегу Напорі (екс-директору кондитерської фабрики «Тера»). У розмові з Костянтином Барановим «свободівець» на другому кінці слухавки повідомив, що все законно.

–        Особа, яка взялася пояснити, чи зайняття даною підприємницькою діяльністю відбувається на законних підставах, повідомила, що всі дії вчиняються на основі підписаних договорів з Об’єднанням парків для надання послуг відпочинкового характеру. При цьому на всі малі архітектурні форми є договори сервітуту, на запуск риби є відповідний акт, наявні дозволи на встановлення біотуалетів. Що ж до договору оренди, то його планується укласти у ближчий час, наразі ж відповідні рішення проходять через комісії міськради. Поки що за кошти інвестора проведено очистку ставу, здійснено зариблення водойми тощо. На запитання, хто ж цей інвестор, відповіді не прозвучало, – зазначив Костянтин Баранов.

Директор «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» Ігор Липка продемонстрував документ про співпрацю між його комунальним підприємством та приватним підприємцем Володимиром Ридзом (реєстрація – село Настасів, Тернопільського району). Згідно з ним, парк на 1 рік передає підприємцеві територію з водоймою (колись там плавали лебеді), а той робить біля водного плеса благоустрій, проводить зариблення 500 кг мальків та підтримує кількість рибин не менше як 200 кг. При цьому пан Ридза використовує водне плесо для надання рекреаційних послуг: купання, розваги, любительська риболовля тощо. І все це називається організація атракціону…

– На мою думку, діюча влада повинна власними силами зробити умови для різноманітного, а головне безкоштовного відпочинку тернополян. Люди це більше б  оцінили, аніж примарні обіцянки підігріти тротуари в центрі міста. Тернополяни не повинні платити за те, що повинні б отримувати безкоштовно. Якщо зараз дозволити владі віддавати підприємцям частинки паркових зон, то наступним її кроком буде здача в оренду Тернопільського ставу. Або за те, щоб просто погуляти парком, нас змусять платити гроші, бо, нібито, якийсь там підприємець, зробив там благоустрій, хоча це зобов’язана робити міська рада, і тепер хоче заробити на тернополянах, – так прокоментував дану ситуацію Костянтин Баранов

Олег Напора пояснив «Погляду», що він причетний до атракціону, як депутат-мажоритарник. Він стверджує, що проект є не бізнесовим, а наполовину благодійним. Чоловік каже, що місце дали під опіку підприємцю, щоб покращити благоустрій, зробити парк привабливішим, гарнішим. Зробити все за  кошти з бюджету – неможливо, тому доводиться просити у бізнесменів допомоги.

–          Якщо хтось думає, що то бізнесовий проект, то хай прийде і просто порахує дохід і видатки, – каже Олег Напора, – тут працюють охоронці, адміністратори, – їм треба платити зарплату. Тут встановлені лавочки, проводиться очищення від сміття і болота, косять траву, слідкують за належним виглядом – це все видатки. Стоїть безкоштовний для відвідувачів біотуалет, за який також підприємцю треба платити оренду.

Олег Напора розповів, що робити будь -що у Тернополі непросто. Як тільки підприємець запустив першу рибу, то не пройшло і двох тижнів, як понад сто кілограм риби вкрали, а чоловік купував їх по 25 гривень за кілограм. Потім підприємцю довелось запустити ще сорок кілограм риби.

– Ту рибу купують по 25 гривень за кілограм, за таку ж вартість можуть її купити рибаки, якщо зловили, – каже пан Напора, – але то більше спортивна риболовля, тому людям пропонують відпускати рибин назад у воду.

Пан Напора каже, що тернополяни можуть прийти і порахувати скільки заробляють на тому ставку. За його словами, за день там буває лише кілька рибаків.

– За цілий день рибалило тільки четверо людей. Я от з сім’єю ходив, – розповідає, – то я заплатив за можливість рибалити. Дружина і дитина просто були там, вони не рибалили, відповідно з них ніхто ніяких грошей не брав.

Свободівець переконаний, що було б добре в парку також зробити зону сімейного відпочинку, де були б намети, столи і стільчики, мангали, туалети. Так є в Берліні.

–          От люди хочуть побути на природі, то змушені їхати в Івачів, а в нас стільки парків, – каже Напора. – Звичайно, щоб реалізувати такий проект, треба залучати і підприємців, для яких організація в парках таких зон буде мати і благодійне навантаження.

 

-1 thoughts on “Чому риболовля у тернопільскому озері платна?

 • 16:52 | 21.07.2011 о 16:52
  Permalink

  Цю рибу вкрали самі адміністратори, нехай податкова перевірить чи Вони офіційно встроєні на роботу ….Казли ще нехай здадуть в аренду Тернопільський став, дороги в місті щоб любди за все платили. Цікаво скільки Липка отримав хабара ??? Що ще мало накрав,га ? Так то атракцеон чи що…Шо вони голови морочят…Напора лох,якщо він купляв рибу по 25 грн. за кіло, нагла лож і неправда,Він що її на базарі купляв? В розплідниках риба набагато дешевша……..Брехуни і казли вони усі там взяті …

 • 20:33 | 21.07.2011 о 20:33
  Permalink

  а звідки Напора все так детально знає? ой, чує моє серце, що він там не тільки депутат-мажоритарник…

 • 23:00 | 21.07.2011 о 23:00
  Permalink

  нормальну річ хлопці зробили, в тому озері вже водорост починали гнити. А так окультурили, поставили альтанки, і 15 грн. – зовсім не велика ціна. Це все ж має якось обслуговуватися, за ним потрібно дивитися, за які гроші. Кожен подібний проект повинен бути самоокупним. інакше тре було б брати гроші з бюджету, з яким і так проблеми! Тим паче, що до цього там ніхто риби не ловив, і озерце називали вонючкою! То шо мало б далі смердіти?
  Будьте обєктивними!

  • 18:01 | 24.08.2011 о 18:01
   Permalink

   Заспокойся. Вже гроші заплачені. Називаються вони – ПОДАТКИ.
   А завтра ці дебіли з міської ради будуть здавати в оренду пішохідні переходи і підпріємці будуть брати за перехід гроші, бо ж полоси на землі треба підфарбовува час від часу. Знову ж таки світлофор потребує електрики, наймуть охорону, електриків, прибиральницю – полоси витирати. Атракціон буде мати назву – “перейди дорогу”. І буде зовсім невелика ціна- 10 грн. Тьфу! ідіот!… млять, слів немає…

 • 22:05 | 24.08.2011 о 22:05
  Permalink

  Цікаво, як відносяться місцеві регіонали (зокрема Баранов) до “приватизації” берега в Конче Заспі та до “Межигір”я”. Чи хоч один наш регіонал зробив депутатський запит Януковичу ?

Коментарі вимкнені.