Посадовців, що використали державні гроші, звільнили від відповідальності

Від кримінальної відповідальності звільнили посадовців з Тернопілля, які опинилися на лаві підсудних через службову недбалість при використанні коштів, виділених для подолання наслідків стихії у 2008 році, – пише “20 хвилин”

Їхні справи суд закрив згідно з законом України “Про амністію”, повідомили в прес-службі прокуратури області. Так, нещодавно Бучацький районний суд розглянув кримінальну справу про обвинувачення директора одного із товариств з обмеженою відповідальністю (далі ТзОВ – прим. ред.) та голови однієї із сільських рад.

– Через службову недбалість вони завдали державі матеріальних збитків на суму понад 46 тис. грн, – кажуть у прес-службі. – Зокрема, на капітальний ремонт доріг села, пошкоджених через стихійне лихо 23-27 липня 2008 року, з державного бюджету виділили 260 тис. грн. На виконання капремонту сільських доріг голова сільради уклав договір із ТзОВ.

 

Відповідний обсяг робіт підприємство виконало. Однак керівник ТзОВ, завіряючи акт виконаних робіт печаткою підприємства, не перевірив достовірність даних, відображених у ньому. Далі він передав документ у сільраду. Сільський голова також, допустивши службову недбалість, підписав цей акт без належної перевірки. На його підставі провели розрахунок із ТзОВ на суму понад 257 тис. грн. Проте ревізія КРУ в області виявила завищення вартості виконаних робіт з капітального ремонту доріг села на суму понад 46 тис. грн.

Бучацький райсуд своїм рішенням звільнив обох підсудних від кримінальної відповідальності, закривши кримінальну справу згідно з законом “Про амністію”.

Аналогічне рішення райсуд виніс стосовно ще одного сільського голови Бучацького району, зауважують у прес-службі прокуратури області. Його судили за зловживання службовим становищем та службове підроблення. Оскільки чоловік розпорядився провести роботи з капітального ремонту доріг, пошкоджених зливами, більшої протяжності, ніж це було визначено в акті обстежень. У результаті чоловік завдав державі збитків на суму понад 41 тис. грн.

 

Коментарі вимкнені.