Тернопільську обласну раду можуть розпустити!

На четвертому сесійному засіданні Тернопільської облради, яке відбулося 26 травня, депутати за 7 годин спромоглися розглянути аж 4 (чотири!) питання порядку денного. При цьому до бюджетного питання, яке було ключовим того дня, справа так і не дійшла, – пише газета “Номер Один”.

Депутати затвердили програму підтримки кіномережі (при 65-ти працюючих кіноустановках на всю область), розібралися з функціонування школи мистецтв (прийнято концептуальне рішення щодо добудови третього поверху) та підтримали аеропорт. В останньому випадку мова йде не про розвиток летовища, а про його виживання, позаяк  «льотчики»  є найбільшими боржниками, зокрема перед Пенсійним фондом.

А тим часом багатотижнева епопея з закінченням 40-ї сесії обласної ради наводить на думку, що розробляється сценарій розпуску самої ради. Неможливість прийняти життєво важливі для області питання може стати тим фактором, за яким почнеться процедура розпуску. Останню не так вже й важко зробити. Адже в раді нині в «живих» залишилося за різними оцінками від 83 до 86 депутатів. Чому така невизначеність у цифрах? Та тому, що три депутати – «уенпіст» Тарас Пастух та «свободівці» Роман Навроцький і Ярослав Галяс брали участь у сесіях районних рад, депутатами яких у жовтні 2010 року стали (дехто з них навіть претендував на голову ради), а потім передумали і повернулися в обласну раду. Отже, чи законно вони перебували на двох кріслах, мають сказати хоча б керівник обласного тервиборчкому, якого вже довгий час ніхто не може примусити прийти в раду, щоб прозвітуватися за проведену роботу. А між тим, в опозиції до «Свободи» є чимала кількість депутатів, які, склавши мандати, можуть зменшити кількісний склад ради до числа меншого, як 2/3 депутатського корпусу. А за цих умов рада вважатиметься неправочинною. Залишається лише гадати, чи вигідний такий сценарій «регіоналам» і тим, що до них примкнули, чи вони і далі триматимуть голову ради Олексія Кайду на короткому повідку.

Коментарі вимкнені.